Blood City vol. 1 – Rock & Metal Party

data: 19 lutego 2015, godz. 20:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

Cztery zespoły – cztery różne podejścia do rocka i metalu. Przyjdź i posłuchaj, co mają do zaoferowania młodzi trójmiejscy muzycy.

Wstęp wolny!
Piwo od 4 zł!

Fear of Bloodfacebook.com/fearbandpl
Wiosną 2014 roku basista Piotr rozpoczął poszukiwanie muzyków do nowego zespołu. W krótkim czasie sprzymierzył się z gitarzystą, Nikodemem. 29 maja odbyła się natomiast pierwsza próba z perkusistą, Krzyśkiem. W tym składzie zespół opracowuje autorski materiał. Pierwszy utwór, „Deranged”, został częściowo nagrany w studiu Radia Gdańsk. Koncert w klubie Metro będzie pierwszym występem tego zespołu. Jednocześnie Fear of Blood jest organizatorem imprezy.

Smilodonfacebook.com/zespolsmilodon
Zespół miał swoje początki na pewnych urodzinach, na których to Leon poznał Krisa i pod wpływem emocji (lub nie tylko) oznajmił: „założymy zajebisty zespół”. Do gry w zespole zaproszony został Karol, który swego czasu bębnił w grupie Terapia. Pierwsza nazwa, którą zaczęliśmy brać na poważnie wywodziła się od utworu „Lew Szablasty” z repertuaru Homo Twist i brzmiała „Sabre Shaped Lion”. W międzyczasie, Leon spotkał na studiach Michała, zwanego wewnątrz zespołu Miśkiem. Kris wymyślił później nową nazwę dla zespołu, która brzmiała Smilodon Fatalis (wymarły ssak z rodziny kotowatych – tygrys szablozębny). Nazwa została skrócona po pierwszym koncercie. Pierwsza próba całego składu miała miejsce w sali „U Sówki”, 2 czerwca 2013 roku. Datę tę uznajemy umownie za datę powstania Smilodona.

Ex Nihilosoundcloud.com/ex-nihilo-danzig
Zespół gra z przerwami od 2005 roku. Wywodzi się z thrashu z lekką domieszką blacku, ale stara się nie trzymać ściśle w jednym, konkretnym gatunku. Grupa ma za sobą koncerty m.in. w Uchu, Wydziale Remontowym, Orbitalu. Skład: Biały – gitara/wokal, Maciek – gitara, Szpryna – bas, Igor – bębny.

EEGfacebook.com/zespol.eeg
Artur – pracowity. Karo – impulsywna. Igor – energiczny. Malina – refleksyjny. Żaba – rozbujany. Autentyczne EEG. Jest ok. Nie za dobrze, ale spoko. Ale mogłoby być lepiej. Chyba.