Vierna, Kot Kreskowy, Toxic Mashrooms

data: 14 marca 2015, godz. 19:00
miejsce: Pool Club Adria (o miejscu)
adres: ul. Piaskowa 13, Rumia

wstęp: 10 zł

VIERNA (hard rock) Trójmiasto
www.facebook.com/ViernaOfficial

Gdański zespół rockowy założony w 2006 roku przez Wojciecha Buczyńskiego. Wiosną 2008 roku, utwór „Nie ma nas” zajmuje drugie miejsce na liście przebojów Radia Gdańsk w edycji „Przebojem na antenę”. Jesienią 2008 roku, nagrywamy pierwszy teledysk do utworu „W krzywym zwierciadle”.

W roku 2008 i 2009, kapela występuje dwukrotnie na głównej scenie WOŚP-u w Gdańsku na Długim Targu, wzbudzając gromkie brawa publiczności i uznanie organizatorów. Koncerty w trójmiejskich klubach muzycznych powiększają grono fanów zespołu Vierna.

Wiosną 2009 roku, zespół stara się o nominację na koncert Top Trendy w Sopocie. Utwór „Nie ma nas” od października 2009 króluje na liście przebojów rozgłośni Radia Kaszebe. W ostateczności utrzymuje się przez kilka tygodni na pierwszym miejscu.

Pod koniec roku 2009, powstaje utwór „Kopalnia” – jest on poświęcony tragicznym wydarzeniom w Kopalni „Wujek”. Od początku roku 2010, trafia na czołowe miejsca w liście przebjów Radia Kaszebe, w ostateczności plasując się na pierwszym miejscu.

Zespół nabiera rozpędu i od marca 2010 roku, rozpoczyna trasę promującą materiał do pierwszej płyty. W roku 2010, zespół skupia się na wydaniu debiutanckiej płyty – „TANGO ŻYCIA”.

Od jesieni 2010 roku, zespół Vierna współpracował z Arletą Rusiecką. Z jej udziałem został nagrany utwór „Kolejny dzień”, a następnie teledysk do tej piosenki.

Zespół zaczyna koncertować. 17 czerwca 2012 roku, zespół zdobywa wyróżnienie na Festiwalu Muzyki Rockowej w Nidzicy – Zmrok Nidzica.

W grudniu 2013 roku dochodzi do składu nowy basista Tomek „Longer” Kamiński, a w marcu 2014 roku, zespół rozpoczyna współpracę z nowym gitarzystą Zbyszkiem Urbańskim i nową wokalistką – Marion Jamickson, ex wokalistką zespołu Empire i półfinalistką 3 edycji programu Must Be The Music.

Kot Kreskowy (polski rock) Rumia
www.facebook.com/kreskowy

Kot Kreskowy został założony w 2009 przez gitarzystę solowego Bartka Skelnika oraz perkusistę Pawła Ramotowskiego.

Pierwszym sukcesem czworonoga było otrzymanie nagrody publiczności, oraz zakwalifikowanie się do finału konkursu radia Kaszebe – „Rumia miasto młodych Talentów”. Niestety, z powodu choroby ówczesnego wokalisty Krzyśka Wrede, zespół był zmuszony wycofać się z konkursu. Po tym wydarzeniu Kot Kreskowy na jakiś czas zawiesił działalność.

W lutym 2012 do Kota dołącza wokalista i gitarzysta Patryk Sobiecki oraz basista Mieszko Weltrowski. W połowie roku zespół debiutuje na scenie w Czymanowie przy okazji imprezy ćwierćfinałowej EURO 2012. W maju 2013 Kot dostaje nagrodę publiczności na festiwalu DOK Rock i wygrywa występ na gdańskich Neptunaliach z zespołami Myslovitz i Hey. Z końcem roku za bębnami Pawła Ramotowskiego zastępuje Andrju Kobierowski i projekt rusza z nową siłą.

Na różnorodność i specyficzny klimat utworów Kota wpływają odmienne upodobania członków zespołu, które nie przeszkadzają im jednak kochać wspólnie stworzonej muzyki. Można znaleźć nie tylko mocniejsze brzmienia, ale również nastrojowe ballady, a to wszystko przyprawione rockowym, bluesowym, a niekiedy nawet punkowym kocim pazurem.

Toxic Mashrooms (toxic rock) Puck
www.facebook.com/toxicmushroomsgroup

Zespół Toxic Mushrooms jest przedstawicielem szeroko pojętej muzyki rockowej z domieszkami hardrocka, grange’u i punk’a. Elementem mocno charakteryzującym naszą twórczość są śmiałe oraz bezpruderyjne teksty (wszystkie w języku ojczystym) w których staramy się oddać to czego oczekujemy od życia oraz krytykujemy to co jest sprzeczne z naszą ideologią. Najważniejszymi wartościami dla nas jest Wiara w Boga, Wolność, Szczęście.

Zespół istnieje od końcówki 2012 roku, aczkolwiek każdy z osobna ma w swoim dorobku już dłuższy związek z poprzednimi zespołami. Od czasu powstania udało nam się stworzyć kompletny materiał na płytę. W między czasie nagraliśmy demo w postaci EP’ki na której znajdują się 4 utwory kreślące przegląd naszej twórczości.

Mieliśmy okazje grać wszelakie koncerty klubowe, a także plenery na dużych scenach, jednak najważniejszymi dla nas były te, na których deski sceny dzieliliśmy z rekinami polskiej muzyki tj z zespołem Kult, Strachy na Lachy, oraz Odział Zamknięty.