Vierna, Ad Rem, ImBeer

data: 15 marca 2015, godz. 19:00
miejsce: Blues Club (o miejscu)
adres: ul. Portowa 9, Gdynia

wstęp: 10 zł

VIERNA (trójmiasto)
Gdański zespół rockowy założony w 2006 roku przez Wojciecha Buczyńskiego. Wiosną 2008 roku, utwór „Nie ma nas” zajmuje drugie miejsce na liście przebojów Radia Gdańsk w edycji „Przebojem na antenę”. Jesienią 2008 roku, nagrywamy pierwszy teledysk do utworu „W krzywym zwierciadle”. W roku 2008 i 2009, kapela występuje dwukrotnie na głównej scenie WOŚP-u w Gdańsku na Długim Targu, wzbudzając gromkie brawa publiczności i uznanie organizatorów. Koncerty w trójmiejskich klubach muzycznych powiększają grono fanów zespołu Vierna.

Wiosną 2009 roku, zespół stara się o nominację na koncert Top Trendy w Sopocie. Utwór „Nie ma nas” od października 2009 króluje na liście przebojów rozgłośni Radia Kaszebe. W ostateczności utrzymuje się przez kilka tygodni na pierwszym miejscu.

Pod koniec roku 2009, powstaje utwór „Kopalnia” – jest on poświęcony tragicznym wydarzeniom w Kopalni „Wujek”. Od początku roku 2010, trafia na czołowe miejsca w liście przebojów Radia Kaszebe, w ostateczności plasując się na pierwszym miejscu.

Zespół nabiera rozpędu i od marca 2010 roku, rozpoczyna trasę promującą materiał do pierwszej płyty. W roku 2010, zespół skupia się na wydaniu debiutanckiej płyty – „TANGO ŻYCIA”. Od jesieni 2010 roku, zespół Vierna współpracował z Arletą Rusiecką. Z jej udziałem został nagrany utwór „Kolejny dzień”, a następnie teledysk do tej piosenki. Na początku roku 2012, do zespołu powraca Marta Burzyńska – obecnie Drozdowska. Zespół zaczyna koncertować. 17 czerwca 2012 roku, zespół zdobywa wyróżnienie na Festiwalu Muzyki Rockowej w Nidzicy – Zmrok Nidzica. W grudniu 2013 roku dochodzi do składu nowy basista Tomek „Longer” Kamiński, a w marcu 2014 roku, zespół rozpoczyna współpracę z nowym gitarzystą Zbyszkiem Urbańskim i nową wokalistką – Marion Jamickson, ex wokalistką zespołu Empire i półfinalistką 3 edycji programu Must Be The Music. Aktualnie pracujemy nad nowym materiałem.

Ad Rem (Gdynia/Sopot)
Zespół Ad Rem powstał we wrześniu 2009 roku w Gdyni. Grupa pięciu młodych muzyków łącząc swoje zróżnicowane muzyczne zainteresowania tworzy przy użyciu ciężkich, melodyjnych riffów muzykę z gatunku Rock/Hard Rock . Utwory Ad Rem są efektem połączenia niesamowitej energii drzemiącej w zespole wraz z chęcią wyrażenia uczuć, z którymi boryka się każdy człowiek. 5 osób tworzących zespół: Tad, Ficu, Bart, Mateo oraz Kamil wykorzystując swoje doświadczenia z muzyki bluesowej, metalu oraz rocka tworzą muzykę stanowiącą pewną odskocznię od przyjętych standardów gatunku. W Lutym 2011 nastąpiła zmiana perkusisty , za Morrisa na gary wskoczył Kamil Konderak.

ImBeer (Gdańsk)
Muzyka zespołu jest mieszanką funky, rocka i rapu doprawiona odrobiną stylistyki Red Hot Chili Peppers oraz rodzimego Blenders. W twórczości zespołu odnaleźć można zarówno spokój jak i dynamikę, które mieszając się tworzą doskonałe koncertowe danie… przyprawione oczywiście imBeerem!!! Z resztą w samej nazwie zespołu można znaleźć jeszcze wiele ukrytych znaczeń…