Night Mistress, Neuronspoiler, Hateseed

data: 28 marca 2015, godz. 20:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 20 zł

Link do wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/1405788233060470/

NIGHT MISTRESS (PL) – heavy/power metal
Heavy/power metalowy zespół ze Skarżyska-Kamiennej założony w 2003 roku. W roku 2005 grupa zarejestrowała 4 utwory, które znalazły się na materiale demonstracyjnym Dłoń z Podziemi. Płyta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy muzyki metalowej, co poskutkowało szybkim przygotowaniem kolejnych sześciu utworów i nagraniem w roku 2006 EP-ki In the Land of the Freezing Sun uzyskującej równie dobre recenzje jak poprzedni materiał. To skłoniło członków zespołu do skierowania swojej muzyki także poza granice kraju.

Pod koniec roku 2010 grupa zakończyła rejestrowanie swojej pierwszej płyty długogrającej zatytułowanej The Back of Beyond. Jeszcze przed zakończeniem nagrań, we wrześniu 2010, jeden z zarejestrowanych wówczas utworów Children of Fire znalazł się na kompilacji amerykańskiej wytwórni 272 Records zatytułowanej Kill City vol. 26. Otwiera on wspomnianą składankę, a także był singlem, który ją promował. The Back of Beyond została wydana 29 kwietnia 2011 roku przez amerykańską wytwórnię Hell Rider Records.

We wrześniu 2012 NM nagrali utwór do animowanego filmu dla dorosłych Zemsta Faraona. Jest on zatytułowany Minerał Fiutta i jest zdecydowanie kompozycją z przymrużeniem oka. Zemsta Faraona ukazała się w kinach w październiku, a jego odbiorcy to w dużej mierze fani heavy metalu. Reżyser filmu Bartosz Walaszek stoi również za słynną kreskówką Kapitan Bomba, gdzie również można było kilkakrotnie usłyszeć muzykę Night Mistress.

W czerwcu 2014 niemiecka wytwórnia Power Prog wydała drugi album grupy, zatytułowany Into the Madness.

NEURONSPOILER (UK) – heavy metal
Pięciu członków zespołu Neuronspolier pochodzi z czterech różnych krajów, z trzech kontynentów. Mają różne pochodzenie, a każdy z nich przybył do Londynu jako do miejsca gdzie chciał znaleźć swoją muzyczną drogę. Gitarzyści David del Cid (Honduras) i Paul Sundt (UK), basista Erick Tekilla (Meksyk), perkusista Tom Ashcroft-Nowicki (UK) oraz wokalista JR (Trinidad i Tabago) rozpalają scenę rockową i heavy metalową swoją nieposkromioną muzyczną energią i ogniem! To właśnie tym zjednują sobie ludzi podczas koncertów dokładając oprócz porządnego muzycznego kopa mnóstwo szczerości.

Ten zespół znalazł perfekcyjną równowagę między tradycją a nowoczesnością. Brzmienie zespołu można określić jako połączenie siły zaciśniętej pięści, precyzję równomiernego headbengingu oraz smaku i klimaklasycznego rocka.Ich debiutancka EP’ka 'No Onc’s Safe' wydana w listopadzie 2010 i wyprodukowana przez Misha Nikolic (Mike Terrana, John West), została bardzo pozytywnie odebrana przez fanów oraz krytyków. Malcolm Dome z Classic Rock Magazine uznał wtedy, że „jest to jedna z sześciu płyt która może odmienić Wasze życie”.

We wrześniu 2012 zespół Neuronspoiler swoim występem porwał fanów Heavy  Metalu na płockiej plaży występując w ramach Summer Fall Festival 2012. dynamiką na scenie. Po ich występie w Płocku prasa napisała: „Największym zaskoczeniem okazał się być koncert  brytyjskiego zespołu Neuronspoiler. Muzycy znani słabo w Polsce świetnie rozbawili publiczność udowadniając, że heavy metal to cały czas żywy gatunek, który odradza się wraz z nową falą zafascynowanych nim kapel. Podczas show zagrali nie tylko swoje kawałki, ale i covery Iron Maiden i Ozzy’ego Osbourne’a”. W styczniu 2014 roku Neuronspoiler otrzymał zaproszenie na XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie. Muzycy zagrali na najwyższym poziomie wspierani przez polski fan club który zjawił się w Scala żeby im dopingować.

To że zespół Neuronspoiler pokochał nasz kraj może świadczyć m.in. to że zawsze z przyjemnością grają dla polskich fanów wystąpili w Polsce już 4 razy w takich miastach jak Płock, Warszawa, Bydgoszcz, Skarżysko-Kamienna oraz Gołub Dobrzyń.

16 lutego 2013 w Londyńskim klubie The Unicorn odbyła się długo oczekiwana premiera ich debiutanckiego albumu pt. „Emergence”. Na krążku znalazło się 10 premierowych kompozycji. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Guillermo „Will” Maya pracujący wcześniej m.in z The Answer, Breed 77, Panic Cell, Adrianem Smithem (Iron Maiden).

HATESEED (PL) – heavy/power/thrash metal
Hateseed to zespół tworzący muzykę z pogranicza heavy, thrash i power metalu. Powstał w 2009 roku w Gdańsku na bazie projektu Deadhead.

Najważniejszym jak do tej pory wydarzeniem w historii Hateseed był zorganizowany przez zespół razem z fundacją „Nasze Dzieci” koncert charytatywny „Hołd dla Dio”, na którym w szeregach grupy wystąpił między innymi Grzegorz Kupczyk (CETI, ex-Turbo) oraz Tomasz Struszczyk (Turbo, Pathology).

Aktywna działalność sceniczna zapewniła też Hateseed II miejsce w konkursie na Najlepszy Zespół Roku 2010 organizowanym przez największy trójmiejski portal rockowy Rockz.pl. Grupa uplasowała się najwyżej ze wszystkich kapel metalowych. Zespół Hateseed w trakcie 2 lat koncertowania dzielił już scenę z takimi grupami, jak Civil War,Turbo, Pathfinder, Iron Kingdom, Butelka, Pathology, Lipali i Jelonek. Zwieńczeniem intensywnej pracy nad autorskim materiałem grupy jest album „Hate Comes Crawling”, na którym znalazło się 8 kompozycji. Zespół pracuje obecnie nad materiałem na drugi album studyjny.

Po koncercie zapraszamy na After ROCK & METAL. Zagra: Jaca

615