Voodoo Queen, Explozer, The Black Thunder, Shoot The Weakest

data: 10 kwietnia 2015, godz. 20:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

VOODOO QUEEN
Zespól Voodoo Queen został założony w listopadzie 2013 z inicjatywy Rafała Morsztyna -obecnego gitarzysty który powrócił do Polski na stale z Anglii. Styl jaki od początku był definiowany to połączenie ciężkiego rocka z początku lat 70 i nieco odnowionej formuły spod znaku takich grup jak Kyuss czy Fu Manchu . Do składu po krótkim czasie oprócz perkusisty Mateusza Ruminskiego dołączył wokalista Jakub Karpinski i basista Marcin Fiertek. Pierwsze dźwięki zostały zagrane w Piskim Domu Kultury oraz później w próbowni zaprzyjaźnionych innych muzyków. W marcu 2014 Voodoo Queen zarejestrowali i wydal elektronicznie swój pierwszy singiel Little Nasty Bitch który został dobrze przyjęty mimo formy promocyjnej tylko. W listopadzie 2014 zespół wydał swój pierwszy album Ride Through Hell i promuje go częstymi koncertami.

EXPLOZER
Explozer powstał na zgliszczach zespołu Blitzkrieg, gdy do gitarzystów Krzysztofa 'Siury' Siurnickiego i Włodka Mańkowskiego (Lazaret, Enterprise, Ghost) w 2011 roku dołączył perkusista Krzysztof 'Mały' Jankowski (Ghost, Hell-born, Noizzer, Grin) oraz basista Mariusz 'Maryjo' Szulist. W marcu 2013 roku miejsce basisty zajął Marek 'Bocian' Gańko (Clockwise, Tanker) a po roku działalności zastąpił go młody, ambitny specjalista od ultra-niskich brzmień basowych Michał Steinborn (Woju).

Obecny dorobek zespołu to nagrane dwa krążki „Rozkurwiel” (2011) i „Zdrada Nieba” (2013), klip do utworu „Święta wojna”, „Kac-Death” oraz klip do tytułowego numeru płyty 2013 – „Zdrada Nieba”, oraz mnóstwo mniejszych i większych koncertów zagranych w Polsce obok takich wykonawców jak:Lipali, Milczenie Owiec, Chassis, Fosfor, Luxtorpeda, Vena Valley, Infected Rain, Bregma, NU-NATION, Pampeluna, Ogotay, Łąki Łan, Tuff Enuff, Gooral i wieloma innymi zespołami. 30.08.2014 Explozer zajął drugie miejsce na Bartoszyckim przeglądzie kapel rockowych „Bitwa o Barcję” 06.12.2014 Zespół był finalistą krakowskiego przeglądu muzycznego Synestezje. Aktualnie ekipa zespołu haruje nad nowym materiałem, który planuje wydać w roku 2015

THE BLACK THUNDER
The Black Thunder to zespół w którego skład wchodzą członkowie m. in. Calm Hatchery i Deabhar. Chłopaki przeorani graniem blastów i ostrej najebundy w kwietniu 2009 postanowili e-mailowo założyć r’n’rollowy zespół. Tą samą drogą powstały pierwsze kawałki i została wybrana nazwa. Po kilku pierwszych próbach w czerwcu 2009, w salce prób nagrali pierwsze demo „We Are Going To Hell”. Oprawą graficzną oraz projektem logo zespołu zajął się Patryk Rosicki znany z pracy m. in. z Daymares, Faust Again oraz Sunrise. Od tego czasu zagrali również kilka koncertów na krajowym podwórku. Aktualnie zespół kończy pracę w studio nad swoim pierwszym albumem w którego skład wejdzie 8 autorskich utworów.

SHOOT THE WEAKEST
Grupa powstała w roku 2012 z inicjatywy 3 członków wcześniej już istniejących trójmiejskich zespołów. Za gitarę odpowiada Oskar Jankowski (Nechirion), dumne miejsce basisty zajął Michał Kołczyński (Hurricane), za perkusją zasiadł Tomasz Dembek (Driller, Nechirion). Po pierwszych kilku próbach zaczął kształtować się pierwotny styl kapeli, który stał się mieszanką naleciałości z wielu gatunków muzyki metalowej. Po niedługim czasie do składu jako wokalista dołączył Piotr Dalecki (Kontragarda), grupa natomiast przyjęła nazwę Shoot The Weakest mającą być nawiązaniem do tekstów pisanych przez Piotra. W grudniu 2012 zespół zakończył współprace z perkusistą Tomaszem Dembkiem, na jego miejsce za garami zasiada Igor Augustynowicz (Nammoth, I’m Stuff), to nie koniec zmian do zespołu dołączył także drugi gitarzysta Bartosz Gohlike (ex-Kriegseisen, Shivers). Z próby na próbę powstaje nowy materiał coraz bardziej nadając kierunek rozwoju grupy. Powstała w ten sposób muzyka jest mieszanką styli jakie do grupy wnosi każdy z nas. Słychać tu naleciałości death metalu, grind oraz hardcore. Zespól aktualnie pracuje nad utworami i przygotowuje się do planowanych występów oraz w niedalekiej przyszłości rejestracji materiału.

Latem 2013 roku odchodzą od nas Piotrek i Oskar. Kapela zdecydowała iść w bardziej ekstremalne klimaty oraz zaczęła dużo mocniej eksperymentować z muzyką. Miejsce Wokalisty zajęła Paulina Piotrowska dzięki czemu STW wraca do gry.

Po koncertach zapraszamy na After ROCK & METAL Zagra Jaca. DJ, organizator, animator muzyczny. Od 2009 r. organizuje/gra rockowe imprezy: ROCK NIGHT, ROCK’S NOT DEAD, FLOWER POWER NIGHT. W swoich setach zawsze wierny starym mistrzom, a jednocześnie pamięta i promuje krajowa scenę.

615