Pedal Distorsionador, Disweather, Deaf Leashes, Bent Over

data: 20 marca 2015, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

PEDAL DISTORSIONADOR / Gdynia – fuzz rock
Założony w 2012 zespół glamge’owy. Pedal to moc, Pedal to grind, Pedal to fuzz i syntezator idące ramię w ramię. DIYowe instrumenty, skóra i błyszczące marynarki, show, desperacja i tysiące watów za plecami. Inspirują się Bowiem kontra The Stooges. Najprawdopodobniej jeszcze czegoś takiego nie słyszałeś. The Future is Now, Burning Man

DISWEATHER / Gdańsk – grunge, post punk, noise
Zespół, którego muzyka zakorzeniona jest w grunge’u, punku i noise rocku. Charakteryzują go energetyczne, przesterowane dźwięki gitar, zachrypnięty wokal i energiczny rytm nadawany przez perkusję.

Zespół powstał wiosną 2012 roku w Trójmieście i tworzą go: charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Jan Dąbrowski, perkusistka Dagmara Naczk, basista Wojciech Kościelak oraz gitarzysta rytmiczny – Jan Piłat. Muzycy zdążyli nagrać już dwie EP – „Embrio” oraz „Obsessive Compulsive Disorder Celebration”. Aktualnie zajmują się promowaniem nowej płyty oraz koncertowaniem w północnej części Polski.

DEAF LEASHES / Gdynia – rock
Gdyńskie trio, które cechuje mocne gitarowe granie inspirowane szerokim spektrum gatunków muzycznych z zachowaniem patentu na własne brzmienie.

BENT OVER / Trójmiasto – punk rock
Zespół powstał w lipcu 2009 r w przydomowym garażu. Grają piosenki w klimacie kalifornijskiego punka. W 2011 roku dołączył do kapeli basista Max i od tamtej pory tworzą własny materiał. Inspirują się takimi zespołami jak Blink 182, Rise Against, NOFX.