State Urge, Art of Illusion

data: 30 maja 2015, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 15 zł

Art of Illusion jest niecodziennym zespołem znanym fanom z mocnych, instrumentalnych utworów z bogatą aranżacją, dużą liczbą wirtuozerskich solówek oraz dynamiczną sekcją rytmiczną. Zespół jest w istocie kwartetem uzdolnionych instrumentalistów (choć współpracował również z różnymi wokalistami), w skład którego wchodzą muzycy takich formacji i projektów jak Hologram, Plotnicky, Yesternight, czy też z występów solowych pod szyldem Pianomatyk.

Grupa powstała w 2002 roku w Bydgoszczy, od początku działalności prezentując rozbudowane kompozycje spod znaku progresywnego rocka, łącząc je jednakże z ostrzejszym, heavymetalowym brzmieniem. Inwencja melodyczna, bogate aranżacje harmonijnie współgrają z biegłością techniczną tworzących zespół muzyków tworząc urzekającą paletę muzycznych barw i nastrojów.

Po długim okresie przygotowań swojego wydania doczekał się album bydgoskiego zespołu progresywno-rockowego Art of Illusion pod nieco przewrotnym tytułem „Round Square of The Triangle”. Czy możliwe jest połączenie wszystkich tytułowych figur w jedną spójną konstrukcję? Przy odrobinie iluzji wszystko jest możliwe…

STATE URGE to zespół który coraz intensywniej puka do czołówki polskiego rocka progresywnego. Ich dwa albumy: debiutancki „White Rock Experience” oraz wydany w tym roku „Confrontation” zebrały mnóstwo znakomitych recenzji, porównując zespół do takich tuzów jak: Pink Floyd czy Archive. Gdynianie nie boją się także od czasu do czasu wykonywać utworów innych uznanych zespołów, aranżując je na swój niepowtarzalny sposób. Ich muzyka brzmi niepowtarzalnie i z pewnością jest czymś nowym w ofercie polskiego progrocka.

Zapraszamy serdecznie do Wydziału Remontowego na koncert ubrany w emocjonującą oprawę wizualną godną tego rodzaju muzyki. Prawdziwych, duchowych uniesień z pewnością w sobotni wieczór nie zabraknie!