Rock'n'Roll Is King

data: 9 maja 2015, godz. 21:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 5 zł

Rock’n’Roll to korzenie, a Klub Metro bardzo lubi i szanuje korzenie ! :)

Zapraszamy Was na szaloną zabawę i Rock’N’Rollową podróż dookoła świata:)
Naszą wędrówkę muzyczną zaczniemy od lat 50-tych kiedy to narodził się Rock’N’Roll. „Towarzyszyć” nam będą m.in.: Elvis Presley, Bill Haley ,Carl Perkins, Jerry Lee Lewis, Little Richard :)

Będziemy przemierzać szlaki od Rock’N’Rolla przez Rock i Grunge do Hard Rock , a DeJot postara się zagrać (prawie) wszystkie kawałki świata w których tytule jest „Rock’N’Roll” i „Rock” ! :)

Panowie z AC/DC i Motorhead zawsze powtarzają, że pomimo „zaszufladkowań” ich muzyki, oni zawsze grali, grają i grać będą Rock’n’Roll’a ! :)

Rock’N’Roll – podstawowa forma leżąca u fundamentów wszystkich stylów rockowych. Sam termin „rock and roll” został zaczerpnięty bezpośrednio z tradycji bluesa, w której był aluzją do aktu seksualnego. Po raz pierwszy termin ten w znaczeniu stylu muzycznego został użyty przez Alana Freeda w 1951 roku. Wywodzi się z uproszczonego i zredukowanego, do trzech lub czterech akordów, schematu bluesowego granego w szybkim tempie przy pomocy zelektryfikowanych instrumentów. Dodatkowo obejmuje wpływy rhythm and bluesa, country i tradycyjnego jazzu. Pierwszy raz został użyty w piosence Trixie Smith „My Man Rocks Me (With One Steady Roll)” 1922 r. i był synonimem aktu seksualnego.
(źródło: Wikipedia)