Sinsinate, Fear of Blood, Ettenmoor, Ex Nihilo

data: 22 maja 2015, godz. 18:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

SINSINATE – Gdańsk
www.facebook.com/Sinsinate
Początki sięgają 2009 roku, ale pełny skład uformował się dopiero w 2011 r. Początkowo stylem muzycznym był szeroko pojęty metal, który później ukierunkował się na thrash. W sierpniu 2012 zespół wydał profesjonalne demo, a w grudniu promujący teledysk do utworu „Warzone”. Rok 2013 przyniósł wiele koncertów, m.in. na Freedom Cover Festival, Cytava Metal Festival, Lupus WinterFest oraz ważny dla zespołu support przed Acid Drinkers na zakończenie lata w Pruszczu Gdańskim. Sinsinate tworzy obecnie Picias, El Mariachi, Lolo i Dino.

FEAR OF BLOOD – Gdańsk
www.facebook.com/fearbandpl
Zespół powstał wiosną 2014 roku w Gdańsku i od początku pracuje nad autorskim materiałem. W styczniu b.r. ukazał się utwór „Deranged”, częściowo zarejestrowany w studiu Radia Gdańsk i zmasterowany w gdyńskim SOUND 8. W lutym zespół zadebiutował na scenie podczas organizowanej przez siebie imprezy Blood City. 28 sierpnia Fear of Blood będzie częścią Heavy Day Fest w Rzeszowie. Skład: Krzysztof Hasse – perkusja, Piotr Horzycki – bas i wokal, Nikodem Prokopiuk – gitara.

ETTENMOOR – Gdańsk
www.facebook.com/Ettenmoor
Trójmiejski zespół założony w 2012 roku, grający melodic death metal o tematyce mitologii skandynawskiej. Inspiruje się takimi grupami, jak Amon Amarth, Sabaton, Ensiferum, Wintersun i Dethklok. Skład: Paweł „Mazur” Mazurkiewicz – wokal, Vel Sivolsky – gitara prowadząca, Alex Krysiuk – gitara rytmiczna, Dawid Koscielniak – gitara basowa, Tom Oleszek – perkusja.

EX NIHILO – Trójmiasto
www.facebook.com/zniczego
Zespół gra z przerwami od 2005 roku. Wywodzi się z thrashu z lekką domieszką blacku, ale stara się nie trzymać ściśle w jednym, konkretnym gatunku. Grupa ma za sobą koncerty m.in. w Uchu, Wydziale Remontowym, Orbitalu, Bunkrze. Skład: Biały – gitara/wokal, Maciek – gitara, Szpryna – bas, Igor – bębny.