Antimatter, Tranquilizer

data: 19 października 2015, godz. 19:00
miejsce: Protokultura (o miejscu)
adres: ul. Niterów 29b, Gdańsk

bilety: 30 zł (dostępne na www.biletomat.pl) / 40 zł (w dniu koncertu)

Zespół zagra w sumie cztery koncerty w Polsce:
17.10 – Kraków, „Rotunda”
18.10 – Warszawa, „Progresja Music Zone”
19.10 – Gdańsk, „Protokultura”
20.10 – Poznań, „U Bazyla”

ANTIMATTER
www.antimatteronline.com
www.facebook.com/antimatteronline

Antimatter powstał w 1998 roku, gdy Duncan opuścił Anathemę po nagraniu albumu Alternative 4. Debiutancka płyta Saviour, mimo iż nagrana rok wcześniej, została wydana dopiero w 2002. Duncana i Micka wspomagają na niej wokalistki Michelle Richfield oraz Hayley Windsor, które brały również udział w nagrywaniu kolejnej płyty zespołu – Lights Out. W tym samym czasie z Antimatter współpracowali także muzycy Anathemy – bracia Daniel (gitara) i Jamie (perkusja) Cavanagh. W 2003 roku Antimatter nagrał cover zespołu Dead Can Dance (utwór „Black Sun”). Został on później umieszczony na składance pt. The Lotus Eaters (Dead Can Dance Tribute), wśród nagrań takich zespołów jak Ulver, The Gathering, Arcana, Trail Of Tears czy Nightfall. W 2005 roku, po wydaniu albumu Planetary Confinement, zespół opuścił Duncan Patterson. Mick Moss wydał jeszcze jeden album pod szyldem Antimatter Leaving Eden w 2007 roku…..

TRANQUILIZER

www.facebook.com/tranquilizerPL
www.youtube.com/channel/UCggU6ABhe6CASTp_Mq5oUrQ

Tranquilizer to nowy zespół z Trójmiasta, w którym udzielają się między innymi muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, czy Justyna Steczkowska. Zespół porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, czerpiąc z niesztampowych rozwiązań instrumentalnych. Na czele zespołu stoi charyzmatyczna wokalistka Luna Bystrzanowska, która swoim oryginalnym podejściem do śpiewania szuka rozwiązań eksperymentalnych. 13.02.2015 odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu Tranquilizer pod tytułem „Take a pill”.
Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Luna Bystrzanowska – wokalistka, autorka tekstów.
Michał Banasik – gitarzysta, basista.
Konrad Ciesielski – perkusista. Od lat zaangażowany jako część sekcji rytmicznej w zespołach Blindead i Octopussy.
Matteo Bassoli – jako gość specjalny zagrał na basie, jest gitarzystą, basistą i wokalistą z Włoch, członek takich formacji jak Blindead i At The Soundawn. Gościnnie pojawili sie również Artur Krychowiak (Nowa Ziemia), który wydobył oryginalne brzmienie gitary grając na niej smyczkiem, Rafał Wawszkiewicz, saksofonista (Merkabah), oraz Bartosz Hervy odpowiadający za elektronikę, który gra również w Blindead i współpracuje między innymi z Justyną Steczkowską. Na płycie znajduje się 11 utworów, które wprowadzają w podróż do własnej wyobraźni..