Daniel Cavanagh (Anathema)

data: 9 grudnia 2015, godz. 20:00
miejsce: Protokultura (o miejscu)
adres: ul. Niterów 29b, Gdańsk

Jeden z założyciel brytyjskiej Anathemy powraca na koncerty w Polski! Już 9 grudnia, Daniel Cavanagh zagra w gdańskim klubie Protokultura.

Cavanagh, który wspólnie z bratem Vincentem powołał Anathemę do życia w 1990 roku, jest autorem najbardziej imponujących kompozycji w dorobku tego zespołu. To właśnie spod jego ręki wyszły takie klasyki jak „One Last Goodbye”, „Release” czy „A Natural Disaster”. Równolegle do działalności macierzystej formacji, Daniel prowadzi karierę solową. Na przestrzeni lat, jego artystyczna ścieżka krzyżowała się z drogami różnych osobowości sceny, w tym byłej wokalistki The Gathering, Anneke van Giersbergen.

Podczas tegorocznej trasy koncertowej, artysta promuje album „Memory and Meaning”. Na wydanej dzięki wsparciu fanów płycie znalazły się utwory zespołów i wykonawców, którzy inspirowali Daniela na różnych etapach kariery. Piosenki m.in. Pink Floyd, Iron Maiden, U2 czy Kate Bush pojawiły się tu w subtelnych, choć pełnych emocji aranżacjach na głos, gitarę i elektroniczne loopy. Nie zabraknie ich również w grudniu, a setlistę dopełnią wybrane kompozycje z repertuaru Anathemy.

Bilety:
50 zł – dostępne na Biletomat.pl – bilety online
60 zł – w dniu koncertu