Mess Age, Medebor, Grin, The Artificer

data: 22 stycznia 2016, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

– Synu, nie kupimy ci perkusji, zaraz Ci się znudzi, jak wszystko.
– Gitara? Oszalałeś! Szarpidrutem nie będziesz, marsz do kościoła!
– Bas? Jaki bas? To nawet nie gitara. Za naukę się weź leniu jeden!
– Ty to nazywasz śpiewaniem? Jesteś nienormalny, do szkoły!
– Obetnij te kudły, wyglądasz jak Hipis jakiś!

Na przekór rodzicom, nauczycielom i sąsiadom. W czasach raczkującego grunge, rozkwitającego disco polo i Majkela Dżeksona jeszcze trochę czekoladowego. W czasach telefonów komórkowych wielkości plecaka, bębnów Polmuz, wzmacniaczy Eltron i Internetu mieszczącego się w całości na dyskietce. W czasach gazet wydawanych na papierze, muzyki na kasetach i cycków wolnych od silikonu. W czasach gdy muzyka powstawała z pasji, a nie na potrzeby talent szołów, a kasę na instrument zdobywało się dzięki sprzedaży butelek, złomu i makulatury. W takich mniej więcej okolicznościach, na początku 1996 roku do życia powołaliśmy MESS AGE. Dla zabawy, dla muzyki, dla siebie. Bez ideologii, bez napinki, bez kompleksów. Nieświadomie, będąc nastolatkami wybraliśmy swój sposób na życie, nie zdając sobie sprawy, jakie „przygody” nas czekają, jakim wyzwaniem będzie to dla naszych rodzin i jak bardzo ta decyzja wpłynie na nasze dalsze losy.

Mija dokładnie 20 lat. Nie żałujemy ani jednego dnia, choć nie wszystko było idealne. Nie zrobilibyśmy niczego inaczej, choć wielka kariera raczej nas ominęła. Nie zamienilibyśmy swojego życia z nikim, choćby miał kasy jak Ruscy rakiet. Bo to nasza muzyka, nasz zespół, nasze MESS AGE.

Dla tych, którym MESS AGE towarzyszyło w szczenięcych latach, dla tych, którzy naszą muzykę poznali później i dla tych, którzy nigdy o nas nie słyszeli:

22.01.2016 – klub Metro, Gdańsk, godzina 19:00 – urodzinowy koncert MESS AGE
ŚWIĘTUJEMY DWUDZIESTOLECIE!!!

Nie mogło zabraknąć zespołów, z którymi wielokrotnie dzieliliśmy scenę i stół imprezowy:
MEDEBOR i GRIN

Oraz młode wilki metalowej sceny, swego czasu nasi uczniowie, teraz świetnie zapowiadający się muzykanci:
THE ARTIFICER

Wstęp:
ZA DARMO: dla wszystkich, którzy przyniosą życzenia dla zespołu w formie „analogowej”.
SYMBOLICZNE 10zł: dla leniwych, mających w dupie miłe gesty
500zł + pokutne wejście do klubu na kolanach – wyborcy PiS

Dodatkowo:
Za najfajniejsze, najbardziej oryginalne, odjechane, pomysłowe i jajcarskie życzenia z okazji naszego dwudziestolecia, otrzymacie T-shirt MESS AGE / Heavy Metal Gdańsk

Afterek:
Dwadzieścia lat ciężko trenowaliśmy tę dyscyplinę. Po koncercie zapraszamy na niszczenie szarych komórek, patologiczną alkoholizację i wszelkie możliwe sposoby doprowadzenia się do całkowitego zerwania filmu. Będziemy Wam w tym dzielnie towarzyszyć, do samego końca, Waszego lub naszego…