Driller, Hurricane, Deathition

data: 20 maja 2016, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

Driller (Zombie thrash metal)
Driller to wściekle szybki thrash metal, który powstał w Gdyni w 2009r. z inicjatywy braci Marcina (gitara, wokal) i Wojtka (bas, wokal) Andrzejewskich. Szybkie riffy, agresywny wokal, świdrujące uszy solówki i wszechobecna umpa to najlepsza charakterystyka muzyki Driller. Kapela ma w dorobku demo „Hell Trucker” 2010, LP „All Shall Burn” 2013r. oraz wiele koncertów w Polsce i za granicą. Dwa numery z płyty „All Shall Burn” wydane zostały na składance najlepszych kapel thrashowych w Polsce „Thrashing Damnation Throu Compilation 2” pod skrzydłami krakowskiego Defence Records. Jeżeli jesteś fanem kapel takich jak Slayer, Motorhead, Antrax, Municipal Waste, Entombed czy Sodom – Driller jest dla Ciebie

Hurricane (melodic death metal/ thrash/ groove metal)
Grupa powraca na scenę z mocą huraganu. Zaprezentuje nowy materiał, ale nie zabraknie również niezapomnianych hiciorów. Zespół przeszedł duże zmiany personalne w tym zasilenie młodą krwią i tanim piwem.

Deathinition (thrash metal)
DEATHINITION powstało wraz z nadzieją na odrodzenie bydgoskiej sceny metalowej w 2008 roku, kiedy to założyciel – śpiewający gitarzysta Igor postanowił ucieleśnić swoją wizję thrashowego zespołu, którą pielęgnował od kilku lat. Kapela zadebiutowała na scenie na początku 2009 jako trio. W tym czasie kapela miała już na końcu kilka kawałków które tworzyły krótki set koncertowy. Jeden z nich, „Melanż” został zarejestrowany w toruńskim studio Black Bottle Records. Od połowy 2010 zespół składał się wreszcie z pięciu zdeterminowanych, metalowych muzyków którym celem było nagranie solidnego dema. Takowe ukazało się (w formie mp3) pod koniec 2010, zaś na krążku dopiero pod koniec 2011 jako wydane własnym sumptem EP.

Deathinition zagrało koncerty z reprezentantami młodej fali z obu Ameryk (Bonded By Blood, Fueled By Fire, Violator, Andralls, Suicidal Angels, Majster Kat), zza wschodnich granic (Hell:on , Fragile Art), a także z legendą polskiej sceny, zespołem KAT, supportowało takie gwiazdy jak Death Angel, Hirax podczas Silesian Massacre Festival w Katowicach wiosną 2011. Pod koniec lata jako support Helstar i Vicious Rumors. Rok 2012 to pierwszy koncert na Muszli Fest 2012, dużej open airowej imprezie w Bydgoszczy. Nowy materiał został wydany na początku 2014 roku.

Obecnie grupa pracuje nad debiutancką płytą.