Muza nad jeziorkiem

data: 20 sierpnia 2016, godz. 17:00
miejsce: Park nad jeziorkiem (o miejscu)
adres: ul. Książąt Pomorskich, Żukowo

wstęp wolny

17:00 – 17:40 – Nadmiar
18:00 – 18:45 – The Fruitcakes
19:00 – 20:30 – Kabanos
20:45 – 22:15 – Hunter
22:30 – 23:45 – Armia

Eksplozja kolorów – Najbardziej Kolorowa impreza w Żukowie. Wyrzuty kolorowych proszków dokładnie o 17:30, 18:30, 19:30, 20:30. Elementem każdej imprezy jest jednoczesne wyrzucenia w powietrze barwnych proszków, wspólnie tańcząc bawiąc się przy muzyce.

NADMIAR powstał w maju 1994 roku w Pile. Grupa jest laureatem festiwali: „RAWA BLUES” – Nagroda Publiczności, , „BLUES NAD BOBREM”– wyróżnienia indywidualne, „SKIERNIEWICKA NOC BLUESOWA”. Do tej pory zespół zagrał blisko 1000 koncertów (w tym również za granicą – Niemcy), biorąc udział w festiwalach: „Blues nad Piławą”, „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej, „RAWA BLUES” w Katowicach, „Bluestracje” w Chorzowie, „Blues Express” w Zakrzewie, „Blues Meeting” w Toruniu występując u boku gwiazd polskiej jak i światowej sceny bluesowej. Zespół ma też w swoim dorobku nagrania dla TVP 2, telewizji lokalnych, rozgłośni radiowych. Obecnie zespół tworzą: Damian Michalski– śpiew, Maciej Maciołek – gitara basowa, Marcin Żmuda – gitara, Hania Brzezinska – perkusja, Sławomir Szpot – gitara. W kwietniu ubr. zespół wydał kolejną płytę zatytułowaną „IMPREZA”. Na uwagę zasługuje również fakt, że wokalista zespołu – Damian Michalski – brał udział w V-ej edycji The Voice of Poland

The Fruitcakes – laureaci pierwszych miejsc festiwali takich jak „Niemen Non Stop”, czy „Beatlemania Festival”. W 2015 roku zespół m.in. wydał swoją debiutancką płytę („Cukier, ciastka, miłość!” – nagrana w Warszawie przez legendę polskiej alternatywy Macieja Cieślaka, uznana za najlepszą trójmiejską płytę w plebiscycie zorganizowanym przez portal www.rock3miasto.pl

W skład zespołu wchodzą Kuba Zwolan (gitara, śpiew), Przemysław Bartoś (bas, śpiew), najstarszy syn Tymona Tymańskiego, Lukas (perkusja, śpiew) oraz muzyk/aktor Tomasz Ziętek (gitara, śpiew), którego można było zobaczyć na ekranach kin w filmach takich jak „Kamienie na Szaniec”
R. Glińskiego, „Body/Ciało” M. Szumowskiej czy „Demon” M. Wrony”.

Kabanos – to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo, dla suchej, cienkiej, pomarszczonej kiełbasy bariery nie istnieją, ich niesamowity progres jest ewenementem na skalę światową. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.

Hunter – zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora. Szerszy rozgłos grupa zyskała już za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu Requiem.  Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka.

Armia – zespół grający od 1984 r. punk rock i hardcore z wpływami innych gatunków z wokalistą Tomaszem Budzyńskim. Wymieniany jako jeden z czołowych zespołów sceny niezależnej lat 80. XX w. Na początku lat 90., na fali popularności mocniejszych odmian rocka, odniósł sukces również na szerszej scenie muzycznej, zwłaszcza dzięki wydaniu płyty Legenda.

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Gmina Żukowo

Sponsorzy Browar Amber, Eksplozja kolorów

Patronaty Medialne:
KURIER Kaszubski, Kartuzy.info, Express Kaszubski, GŁOS Kaszub, Radio Kaszebe, Rock3miasto.pl, Chwaszczyno.com, zKaszub.info, Piękne Kaszuby.pl

Strefy:
– Strefa Pomocy – zbieramy nakrętki, płyty CD i opakowania po płytach dla chorej Milenki, która wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.
– Strefa Bazgrołów – strefa graffiti dla wszystkich którzy mają ochotę coś zmalować.
– Fotobudka – w której będziecie mogli zrobić sobie śmieszne fotki.
– Strefa Jadła – Na zgłodniałych czekają różnego rodzaju foodtracki, grille, hod – dogi, a dla osób pełnoletnich dodatkowo regionalne piwo browaru Amber.
– Strefa Luzu – W oczekiwaniu na koncert waszego ulubionego zespołu będziecie mogli odpocząć nad Jeziorkiem.
– Rockowe Rękodzieło – WARSZTATY ROCKOWEGO RĘKODZIEŁA. Tam za free będziecie mogli wykonać bransoletki, wisiorki lub kolczyki.
– Strefa Jem Session – Podczas naszej imprezy na scenie wystąpią znane zespoły, ale może jesteście przekonani, że wy też świetnie poradzilibyście sobie na ich miejscu? A może razem ze znajomymi myślicie o tym żeby założyć zespół? Jeśli chcecie się sprawdzić, to zapraszamy na warsztaty muzyczne.
– Pole Namiotowe – możecie rozbić namiot od godz. 18.00 w piątek 19 sierpnia do godz. 12.00 w niedzielę 21 sierpnia. Dodatkowo zapewniamy wam możliwość nieodpłatnego skorzystania z toalety i pryszniców.
– Ścianka wspinaczkowa, Eurobungee, Ujeżdżanie byka. Atrakcje, z których korzystać mogą dorośli.

Zapraszamy do polubienia profilu facebookowego facebook.com/okiszukowo