Orange The Juice, Saturation, Hellvoid, Lady Electric

data: 2 września 2016, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

Otwarcie sezonu koncertowego w Klubie Metro? Tak!
Nowa przestrzeń po remoncie klubu? Tak!
Cztery zespoły godne uwagi? Tak!
Jam session z kapelami po koncercie? Tak!

ORANGE THE JUICE
Warszawa/Stalowa Wola – alternative / indie / pop / death / elektro / metal / hard / jazz / core / industrial etc.

fb: www.facebook.com/orangethejuice/
bc: www.orangethejuice.bandcamp.com
yt: www.youtube.com/watch?v=n7pmaTAg-_c

Zespół niemożliwy do zaklasyfikowania. To jedna z tych grup, które trudno opisywać – po prostu trzeba tego doświadczyć. Marek Dusza pisał o nich ”…to skrzyżowanie rockowego kabaretu Franka Zappy z piekielnymi wrzaskami Mike’a Pattona, zwariowanymi pomysłami Johna Zorna i bałkańską orkiestrą pogrzebowo-weselną Gorana Bregovicia. Określenie radykalne wydaje się łagodne w opisie muzycznych ekscesów, jakich dopuszczają się muzycy, wystawiając odporność naszych uszu na ekstremalna próbę… Autorski “The Messiah is Back” to najbardziej zwariowany album, jaki ukazał się w ostatnich latach, może nawet w skali światowej…”. Zostali wyróżnieni wśród pięćdziesięciu najciekawszych pomysłów na okładkę według Bashooka, jak i promowani podczas audycji w BBC Radio 6 Music.

HELLVOID
Trójmiasto – bass’n’roll / stoner / sludge / doom

fb: www.facebook.com/hellvoidband/
bc: www.hellvoid.bandcamp.com
yt: https://www.youtube.com/watch?v=7W1zZ7ot8IU

Zespół powstał w styczniu 2015. Ciężko powiedzieć, czym jest ta grupa składająca się z czterech zatwardziałych chałturników, wciąż po latach wierzących, że wniosą coś zupełnie świeżego na deski polskich scen rockowometalowych. O wiele łatwiej powiedzieć, do czego nie należy. To trochę jak ze sztuką Zen. Nie jest to typowy zespół heavymetalowy. Nie jest to też typowy rocknroll. Chodź nie ma co ukrywać, wśród inspiracji, można by się doszukać wpływów z wielu wszystkich dobrze znanych nam kapel hard rockowych. Największym pewnie dla wszystkich niuansem jest fakt, że w zespole Hellvoid nie ma ani jednego gitarzysty. Cała muzyka jest oparta na soczystym dźwięku gitar basowych

SATURATION
Gdynia – loud rock

fb: www.facebook.com/saturationpl/
bc: www.saturationpl.bandcamp.com
yt: www.youtube.com/watch?v=Ggju31vxGFk

Członkowie Saturation pochodzą z czterech różnych muzycznych bajek, tworzyli przedtem odmienne rzeczy, a i ich inspiracje zdają się spotykać bardzo rzadko we wspólnym punkcie.
Ten rozstrzał sprawia, że muzyka Saturation często wymyka się oczywistym szufladkom i pozwala na swobodę. Zawsze głośną.
Do stosowania na żywo. Dawkowana według uznania.

LADY ELECTRIC
Gdynia – stoner / psychodelia

Gdyńskie, instrumentalne trio zwiedzające rubieże stonera i psychodelii. Zespół jest w trakcie nagrywania swojego nowego albumu, który będzie krążkiem otwierającym ich dyskografię.

fb: www.facebook.com/ladyelectricband
yt: https://www.youtube.com/channel/UCKATnAFgUhvQ5bgt_-wrQFg