Vierna, Carrion, Cochise, Fuzz, Bregma, Wojciech Horny

data: 10 grudnia 2016, godz. 18:00
miejsce: Protokultura (o miejscu)
adres: ul. Niterów 29b, Gdańsk

bilety: 35/40 zł

CARRION
Carrion powstał na początku 2003 roku w Radomiu. Po zagraniu wielu koncertów oraz festiwali został zauważony przez wytwórnię MJM Music PL z którą podpisał kontrakt fonograficzny. Zaowocowało to wydaniem czterech płyt „Carrion” (2007), „El Meddah” (2010), „Sarita” (2012), „Dla idei” (2014). Obecnie pracuje nad kolejnym krążkiem, który ukaże się wiosną 2017 roku. Zespół ma na koncie kilkaset koncertów zagranych w Polsce, UK oraz USA.

Skład:
Kamil „Hans” Pietruszewski – wokal
Mariusz „Vikol” Wiązowski – gitara, wokal
Adrian „Adi” Plech – bas
Darek „VanChesco” – klawisze
Marcin „PtaQ” Szpak – perkusja

COCHISE
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński- wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja. Muzyka jaką gra Cochise to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo „9”, obejmują: płyta „Still Alive” (2010 r.) , cover Danzig’a „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues” (2010 r.) oraz płyta „Back to Beginning” (2012 r. Mystic Production). 10 lutego 2014 roku premierę miała trzecia płyta „118”, której wydawcą jest Metal Mind. 2 października 2015 roku ukazał się czwarty album Cochise „The Sun Also Rises For Unicorns”.

Paweł Małaszyński (VOCAL)
Wojtek Napora (GITARA)
Radek Jasiński (BAS)
Czarek Mielko (PERKUSJA)

FUZZ
Siła charakterów, długie doświadczenie w naprawdę dobrym rockowaniu, a przede wszystkim chęć stworzenia nowej, niepowtarzalnej jakości na naszej scenie muzycznej – oto trzy prawdziwe potęgi, które w sierpniu 2012 roku doprowadziły do zawiązania się wyjątkowego, niebanalnego i ekstremalnie energetycznego zespołu FUZZ. Pierwsze owoce pracy trójmiejskiej grupy to single „W czarno-białym” oraz „Nadchodzi czas”, które szturmem wdarły się na listy przebojów i mile połechtały bębenki wszystkich fanów dobrej, gitarowej muzyki.
Dzięki koncertom kapela nabrała rozpędu, czego efektem jest trzeci singiel „Ziarno”.

FUZZ 12.02.2016 roku wydał swój debiutancki krążek. Promuje go singiel „Pierwszy krok”.

Piotr Łukaszewski – gitara
Piotr Łuba – wokal
Łukasz Kumański – perkusja
Marcin Kłosowski – bas

Bregma
Zespół wykonuje szeroko rozumianą muzykę rockowo-metalową, zawierającą elementy eksperymentalne. Ten projekt stał się kompilacją wszystkich zdobytych wcześniej muzycznych doświadczeń. Przemyślane oraz umiejętne żonglowanie czterema instrumentami sprawia, iż proponowany przez grupę finalny produkt pozbawiony jest jakichkolwiek kompromisów. To jednolite podejście każdego z podmiotów BREGMY do tworzenia, pozwala na kreowanie czegoś, co jest oderwaniem od codzienności – pozwalającego obcować bliżej nieokreślonego, dającego pierwotną radość z tworzenia i bycia jednocześnie narzędziem sztuki.

Michał Godlewski – wokal
Paweł Jelionek – gitara
Adam Karendys – bas
Tomasz Kiczorowski – perkusja

Wojtek Horny
Wojtek Horny urodził się 25 listopada 1974r. w Gdańsku.
Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od wydania w 1992 r. w wytwórni MC Star płyty „Double Two Kolędy”, którą nagrał z Witoldem Czerwińskim, dwa lata później ukazała się płyta „Dolina Mgieł”.
Kolejnym krokiem w karierze Wojtka był zespół Skawalker, do którego trafił w 1994 r. Następnie do składu Horny, Tkaczyk, Skawiński, Kraszewski dołączyła Agnieszka Chylińska- tak powstała formacja „O.N.A.”. Przez wiele lat był to jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów rockowych w Polsce- aż do 2003 roku.

Po rozpadzie O.N.A. Horny , Chylińska i Kraszewski stworzyli projekt pod nazwą „Chylińska”- z powodzeniem realizowali swoje muzyczne wizje do roku 2006, kiedy postanowili rozwiązać zespół.
Lata 2007- 2011 to głównie praca studyjna (reklamy, udźwiękowienia programów telewizyjnych, muzyka do filmów dokumentalnych), którą Wojtek z powodzeniem kontynuuje.
Od pierwszej połowy 2011 do lutego 2013 był członkiem zespołu Patrycji Markowskiej, w marcu 2013 rozpoczął współpracę z zespołem KOMBII.

VIERNA
Vierna powstała w 2006 r…ale przenieśmy się do roku
2014 roku, gdzie grupa rozpoczyna współpracę z nową wokalistką – Marion Jamickson (ex wokalistką zespołu Empire, półfinalistką 3 edycji programu Must Be The Music i półfinalistką eliminacji do Przystanku Woodstock 2013 w Olsztynie), która wprowadza do zespołu mocny wokal growl i scream, przeplatany melodyjnymi wokalami. Po krótkim czasie, współpraca z Marion zaowocowała szeregiem koncertów na terenie całego kraju, dzieląc scenę m.in z Turbo, Kobranocka, Golden Life, Chassis, Pampeluna, Hetman. W 2016 roku kapela wystąpiła w XI edycji polsatowkiego show „Must Be The Music – Tylko Muzyka” gdzie uzyskała o jury 4 x TAK!

Skład:
Marion Jamickson – wokal,
Vojtek – gitara / manager,
Miłosz Głowienka – gitara,
Tomasz „Longer” Kamiński – bas,
Ania Tkaczyk – perkusja.