Carnage, Hellvoid, Blue Jay Way, Engraver

data: 4 listopada 2016, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

CARNAGE
Zespół powstał w 2008 roku w Gdyni. Po dwóch latach komponowania zaczęliśmy intensywnie koncertować. Zagraliśmy ponad sto koncertów zarówno autorskich jak i na festiwalach w całej Polsce dzieląc sceną wraz z takimi gwiazdami jak Kabanos, Pampeluna, Cochise, Butelka, The Sixpounder, Chassis, Lipali, The Bill, Plebania, Nocny Kochanek, Milczenie Owiec, Trzynasta w Samo Południe, czy brazylijski Woslom.

Startowaliśmy w wielu przeglądach muzycznych zdobywająć m.in. główną nagrodę na Devil Horns pokonując czołówkę trójmiejskich zespołów, oraz dostaliśmy się do ścisłego finału regionalnego ogólnoświatowego największego festiwalu dla młodych zespołów Emergenza 2016.

Nasza twórczość to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy nasz koncert jest wulkanem energii, którą zarażamy publiczność. Róznorodność i wielowymiarowość naszych utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiamy na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.

W 2015 roku odbyliśmy trasę ‘Bunttour’ z koszalińskim zespołem Pampeluna. Po udanym tournée, widząc coraz większe zainteresowanie naszym zespołem, zdecydowaliśmy się nagrać i wydać własnym sumptem nasz debiutancki album. Zaraz po premierze wyruszymy w naszą drugą ogólnopolską trasę ‘Chleyer Tour’.

HELLVOID
Zespół Hellvoid to luźna mieszanka bass’n’roll/stoner/sludge/doom. Zespół opiera swoje brzmienie na dwóch gitarach basowych. Zespół powstał w 2015 roku w Trójmieście
(Gdańsk/Gdynia). W czerwcu 2016 zespół zmienił perkusistę.

BLUE JAY WAY
Zespół BLUE JAY WAY powstał na początku 2010 roku z inicjatywy wokalisty (Tomasza Bessera) i gitarzysty (Marcina Korpasa). Muzyka BJW opiera się na rocku z lat 80 i 90 w główne inspiracje wliczając takie legendy jak Led Zeppelin, Guns’n’ Roses czy Skid Row. Blue Jay Way to przede wszystkim energiczne koncerty i porządna dawka rock’n’rollowego brzmienia.

W skład zespołu wchodzą:
Tomasz Besser – Wokal
Marcin Korpas – Gitara solowa
Dariusz Hermann – Gitara rytmiczna
Rafał Lach – Gitara Basowa
Tomasz Petecki – Perkusja

ENGRAVER
Weźcie głęboki wdech i nastawcie ucha, bo oto nadjeżdża pociąg w jedną stronę, a na
jego pokładzie zespół złożony z indywidualnych stylów i osobowości.