Sztuka Zmian – koncert charytatywny

data: 9 grudnia 2016, godz. 18:00
miejsce: Zatoka Sztuki (o miejscu)
adres: Al. Franciszka Mamuszki 14, Sopot

Sztuka Zmian jest to projekt o charakterze charytatywnym utworzony z inicjatywy dwóch studentek animacji kultury gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych – Nicole Bednarz i Diany Macyry, w porozumieniu z Pomorskim Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie obejmuje koncert zespołów reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne oraz wystawę i sprzedaż różnorodnych przejawów form wizualnych. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie świadomości społecznej, mobilizację i zjednoczenie trójmiejskiej społeczności w dążeniu do polepszenia warunków bytowych podopiecznych hospicjum oraz kwestę. Projekt obejmuje również takie założenia jak podkreślenie znaczenia i wpływu sztuki jako bodźca, czynnika zmian wywierającego nacisk na przemiany zachodzące w obrębie ludzkiej wrażliwości.

HARMONOGRAM:
18:00 licytacja w sali restauracyjnej (parter)
(prace, które zostaną po tej godzinie będzie można nabyć po zwykłej cenie)
18:00 koncert w Kryształowej Sali WJAZD: 7 zł i aż 7 różnych zespołów (każdy znajdzie coś dla siebie!), oczywiście kto chce może dać więcej

CAŁY DOCHÓD ZOSTANIE PRZEKAZANY NA POMORSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

plakat: Przemek Garczyński

Zespoły:
GOOD COMPANY
Blues/Rock
Zespół Good Company powstał w 2015 roku. Jest to formacja rockowo-bluesowa, w której skład wchodzą doświadczeni muzycy znani od lat z występów w trójmiejskich klubach. Repertuar zespołu, to głównie przeróbki klasyków z lat 60tych i 70tych. Zespół stara się unikać grania największych przebojów z tamtego okresu (co jednak nie jest żelazną regułą), skupiając się na opracowywaniu kompozycji mniej znanych, jednak równie łatwo wpadających w ucho. Kapela nie boi się także utworów bardziej ambitnych.
https://www.facebook.com/goodcompany3city/

IMBEER
Funky/Rock
imBeer to trójmiejski zespół prezentujący styl funk’y i rocka, będący mieszanką spokoju i dynamiki w iście pikantnych imBeerowych proporcjach…
https://www.facebook.com/imbeerband/

FUMEZ
Rock
Muzyka zespołu to połączenie kilku nurtów muzycznych, którego efektem jest szeroko pojęte nowoczesne rockowe brzmienie. Atutem oraz mocną stroną FUMEZ są teksty, których autorem jest Dominik Sienkiewicz, wokalista zespołu. Osobiste, inteligentne oraz precyzyjne teksty są odzwierciedleniem współczesnego otoczenia. Nie popadając w przeciętność, zespół mierzy się z celną puentą bezpośrednio odnoszącą się do codziennego życia.
https://www.facebook.com/FumezBand/

SLEEPERS DIMENSION
Hard rock/Southern rock/Grunge
Grupa Sleepers Dimension powstała pod koniec 2013 roku tworząc mocny i charyzmatyczny 4 osobowy skład. Ich muzyka charakteryzuje się połączeniem southern rock’a, grunge’u i metalu. Kapela we własnym repertuarze od pierwszych dźwięków stawia na oryginalność i progresywność brzmienia, a ostateczny szlif i melodie nadaje całości wirtuozerska gra solowa.
https://www.facebook.com/sleepersdimension/about/

EDGE OF HELL
Heavy metal
Zespół grający heavy/thrash metal- ciężkie brzmenia charakterystyczne dla zespołów metalowych z lat 80 oraz 90, zmieszane z indywidualnymi inspiracjami każdego z muzyków tworzą Edge of Hell.
https://www.facebook.com/edgeofhellmetal/?fref=ts

SHADOW ARCHETYPE
Progressive metal/Melodic metal
Choć Zespół Shadow Archetype istnieje od 2010, obecny skład ustalił się dopiero w 2014 roku. Dzięki temu, że nasze muzyczne gusta od siebie odbiegają, nie można narzekać w naszych utworach na brak różnorodności. Słuchamy metalu symfonicznego, melodic death, progresji, ale nie stronimy też od prostych i skocznych rytmów. Ostatecznie sami nie potrafimy nazwać gatunku naszych utworów. Muzyka, którą tworzymy jest mieszanką cięższych i lżejszych rytmów, melodyjności i da się w niej wyczuć wpływy kapel takich jak Opeth, Tool, Epica czy Dream Theater.
https://www.facebook.com/shadowarchetype/

CRIMSON TRAIL
Hard rock/Nu – metal
Kapela, której teksty budzą pewne kontrowersje, gdzie kawałki porywają i niosą ze sobą w pewna drogę. Perkusją, która daje silne akcenty reszcie instrumentów. Gitarami, które potrafią pieścić uszy agresywnymi riffami, jak i melodycznymi solówkami. Basem, który zgniata żebra i w końcu – agresywnym i zachrypniętym wokalem, który przyciąga uwagę i przekazuje wiadomość zawartą w tekście.

Artyści, którzy użyczyli swoich prac na sprzedaż:
ARTUR UCIECHOWSKI
https://www.facebook.com/AVAK42/?fref=ts
AGNIESZKA PIASECKA
KORNEL KOWALSKI
http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fkornel-kowalski.yolasite.com%2F&h=LAQH2Fc1V&s=1
LILA WEGNER
NINA PEPLIŃSKA
www.lore-art.blogspot.com
ALICJA WĘSIERSKA
https://facebook.com/rycerzyna/
MARIA LEWANDOWSKA
MARIA KŁOS
MAGDALENA BIELECKA
WERONIKA MICHALSKA
SZYMON WIRCHANOWICZ

Firmy & Pracownie Artystyczne:
ZEGARYNKI
MOZAIQA
https://www.facebook.com/PracowniaMozaiqa/?fref=ts