Banisher, Shodan, Grin

data: 7 kwietnia 2017, godz. 20:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 15/20 zł

Metalowa Jazda Bez Trzymanki!
BANISHER, SHODAN, GRIN, oraz Klub Metro zapraszają na koncert!

Banisher to polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 2005 roku w Rzeszowie.
Po wydaniu dema „Sorrow of Death” (2005), EP „Human Sacrifice” (2006), kilkudziesięciu zagranych koncertach i festiwalach w Polsce oraz zagranicą zespół wydał debiutancki album „Slaughterhouse” (2010). Jednak zespół rozwinął skrzydła dopiero w 2013 roku i w nowym składzie nagrał drugi pełnometrażowy album „Scarcity”, wydany przez Unquiet Records.
Zespół zagrał ponad sto koncertów w Polsce i zagranicą, w tym trasy koncertowe oraz festiwale w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Norwegii, a nawet w Egipcie. Zespół występował na festiwalach takich, jak Inferno Metal Festival (Norwegia), Metal Head’s Mission (Ukraina), Uzhgorerot Festival (Ukraina), Cieszanów Rock Festival, Headbangers Fest, RzeszOFF Art Festival, Flesh Party Open Air (Słowacja), Eastern Deathfest (Słowacja), Prometalfest (Słowacja), Gahlenmoscht Fest (Niemcy), czy kultowym festiwalu Drrrama Reaktywacja, którego początki sięgają końca lat 80’. Zespół zagrał także jako headliner na Metal Blast Festival w Egipcie.
Na przełomie 2014 i 2015 roku zespół rozpoczyna nagrania następcy „Scarcity”. Trzeci pełny album Banisher pokazuje kwartet jako dojrzały, znający swoją wartość skład podążający swoją bezkompromisową drogą. Intensywny, gęsty i brutalny materiał podany w absolutnie dopracowanej formie gdzie znaczenie takich słów jak precyzja, technika, klimat i pewność siebie spotykają się w miejscu o nazwie „Oniric Delusions”.
Nowy album przynosi ze sobą również odświeżony line up – w skład zespołu wchodzą muzycy udzielający się m in w Decapitated, Redemptor, Hate, Vital Remains, Castrum, czy Shodan.
Zobacz najnowsze lyric video – „The Iconoclast” – https://youtu.be/60xeZXtMaoo
Singiel Promujący „Oniric Delusions” – „Human Factor” – https://youtu.be/ZMRGKdH2RH0

www.banisher.pl
www.facebook.com/banisherofficial
www.banisher.bandcamp.com

Live full show – https://www.youtube.com/watch?v=n7yI4A62Hnw

Line up:
Szczepan Inglot – vocals
Hubert Więcek – guitars
Eugene Ryabchenko – drums
Piotr Kołakowski – bass

Discography:
Sorrow of Death – Demo 2005
Human Sacrifice – EP 2006
Slaughterhouse – Full-length 2010
Promo 2011 – Demo 2011
Scarcity – Full-length 2013
Oniric Delusions – Full-length 2016

Shodan to deathmetalowe trio powstałe we Wrocławiu w 2013 roku.. Charakterystyczny styl dla zespołu to unikalna hybryda death metalowej brutalności z niebanalnymi, ale jednocześnie chwytliwymi melodiami. W 2015 zespół, pod okiem Arkadiusza „Malty” Malczewskiego, zarejestrował ślady na debiutancki album „Protocol of Dying”. W marcu 2016 miała miejsce premiera debiutu za pośrednictwem kooperujących wytwórni Defense Records i Deformeathing Production. Album jak i liczne koncerty u boku m.in Hate, Sinister czy Devilish Impressions spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony portali muzycznych, zinów jak i fanów metalowej rzeźni .

Skład:
Sz. Inglot – g,v
M. Jarosz – dr.
T. Sadlak – b.

www.facebook.com/shodanband
shodan.bandcamp.com
soundcloud.com/shodan_band

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=lGy6lCVqnY8
https://www.youtube.com/watch?v=IqglhalcB3o

Grin – początki zespołu sięgają 1989 roku kiedy to w Sopocie powstaje grupa Major Smiss. Młodzi muzycy zainspirowani dokonaniami Coroner, Mekong Delta czy wczesnym Megadeth, już od pierwszych chwil swojej działalności zdobywają sympatię lokalnych fanów co owocuje wieloma koncertami w towarzystwie grup Hektor, Korba, Henear, Tyran czy Jaguar, a także występem na „legendarnej” Drrramie w Pruszczu Gdańskim oraz rok po roku wydawanymi kasetami demo „Czas życia, czas śmierci” i „Pain and darkness”, w których nagraniu uczestniczył obecny muzyk Against The Plagues – Wawrzyn Chyliński! Natomiast wydana w 1993 roku kaseta „Morze zła” otworzyła zespołowi drogę do wzięcia udziału w wielu prestiżowych wówczas imprezach takich jak Jarocin, Węgorzewo czy pre-Woodstock czyli Energia Sztuki! Kolejne demo „Wakacje w Silverland”, a w ślad za nim nagrany w 1995 materiał na pierwszą płytę, „D.Y.B.”, obok którego grupa nagrała „video – czołówkę” do Sopot Festiwal ’95 miała zapewnić zespołowi zasłużone miejsce w metalowym panteonie… Niestety chwilę potem Major Smiss przestaje istnieć…
Zdeterminowany lider i założyciel wspomnianego Major Smiss, Marcin Borzęcki postanawia wskrzesić swoje dzieło wraz z zupełnie nowymi muzykami oraz pod inną banderą. W ten oto sposób na początku 1996 roku powstaje grupa GRIN! Intensywne próby oraz koncerty owocują w tym samym roku nagraniem w zaimprowizowanym studio pierwszej kasety demo. W miedzy czasie grupa popełnia jeszcze jedno reh – demo by wreszcie w roku 1998, niejako przecierając szlaki innym metalowym zespołom, wejść do gdańskiego Red Studio i pod czujnym okiem realizatora Piotra Łukaszewskiego zarejestrować w pełni profesjonalnie trzy nowe utwory składające się na trzecie demo „Psychosen” przynoszące zespołowi niemały rozgłos w prasie podziemnej, co znacznie przekłada się na częstotliwość koncertowania, zarówno u boku czołówki krajowej sceny, jak i zagranicznych zespołów Krabathor, Acheron czy Pandemia. Po kilku dość poważnych przymiarkach do nagrania debiutanckiego krążka pod koniec 2001 roku Grin rejestruje wreszcie materiał o wymownym tytule „Universal Antidote”, który niestety nigdy nie ukazuje się oficjalnie. Chwilę potem grupa przestaje istnieć.
Po dwunastu latach przerwy, bogatsi o nowe doświadczenia (Blindead, Trauma, Ghost, Hellborn…) muzycy postanowili reaktywować GRIN. W niemalże idealnym składzie jak przed laty zespół rozpoczął intensywne próby, koncerty (m.in. Drrrama 2015) oraz szlifowanie nowego materiału. „A scanner darkly” powstał na przełomie 2015/16 roku. Muzyka wykonywana obecnie przez zespół to wciąż bardzo techniczne granie , w którym to inspiracje wychodzą daleko ponad death metalową stylistykę.

Skład:
Marcin Borzęcki – git / voc
Krzysztof Dobrowolski – git
Piotr Kawalerowski – bas
Jakub Przybylski – dr

https://web.facebook.com/GRIN666/