Aleph, Barreleye, Acrid Snack

data: 27 października 2017, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10/15 zł

Aleph
A gang of Pomeranian pirates, established around 2014. Aleph’s sound is sludgey and progressive, making use of rhythmic experimentation and psychedelic feel, yet, rooted in a grungy simplicity and 'in your face' quality.

Acrid Snack
Acrid Snack – 5 młodych mężczyzn serwujących przepyszne przystawki, w postaci dobrze przyprawionych bitów, tłustych basów, idealnie dobranych gitar i pikantnych wokali. Serwujemy nasze danie dosłownie wszędzie, gdzie nas tylko chcą i nie chcą. Jesteśmy muzycznym food trackiem.

Barreleye
Zespół założony został w Berlinie w Maju 2012 roku przez Danilo Garbe (Gitara), Michael Peters (Wokal), Yves Knipp (Perkusja) oraz Thilo Mellies (Bass) pod nazwą BARRELEYES. Pierwsze nagranie ujrzało światło dzienne w styczniu 2014, było to EP ‚Virus’. Na początku 2014 roku nastąpiły zmiany personalne. Do kapeli dołączyli Christoph Witte (Gitara), Szymon Leśniewski (Bass) oraz Henry Ludwig (Perkusja). Z nowymi muzykami i z nową siłą skład przyjął nazwę BARRELEYE.

Zespół złapał wiatr w żagle i rozpoczął przygotowania do nagrania debiutanckiego albumu. W międzyczasie aktywnie koncertując. Nagranie pierwszej płyty odbyło się w lutym i marcu 2015 w Hidden Planet Studio w Berlinie. Nagrywaniem zajął się Jan Oberg z zespołu Earthship. ‚Urged to Fall’ – pierwszy long play BARRELEYE zaprezentowany został publiczności 1 września 2015. Jest to mieszanka nowoczesnego death/thrash metalu ze sporą dawką melodii i zróżnicowanym wokalem.

Po przetasowaniach personalnych Barreleye wraca do aktywności koncertowej. Nowymi członkami w składzie są Dmitry Frolov na perkusji (od lutego 2016) i David Nelband na wokalu (od lipca 2017).