Wszechmocne Granie: Malchus, I.N.D, Royal Age

data: 10 grudnia 2017, godz. 19:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

wstęp: 20 zł

Wszechmocne Granie to nowa cykliczna impreza, która będzie organizowana co roku w grudniu w Gdyni. Tegoroczna i zarazem pierwsza odsłona, to „mocne uderzenie” spod znaku metalu i jednocześnie prezentacja nowych jeszcze „świeżych” wydawnictw płytowych: Malchusowskiego „Ur” i IND-owskiego Lucernarium.

Podkarpacki MALCHUS jako metalowy kwartet działa nieprzerwanie od 13 lat, grając muzykę progresywno-metalową. W swoim dorobku artystycznym posiada 5 wydanych płyt w tym 3 za granicą (Didymos – Australia, Caput Mundi – Wielka Brytania, The Evil House – USA). Zespół zdobywał doświadczenie koncertowe na scenach klubów w całym kraju jak również festiwalach zagranicznych takich jak „Elements of Rock” w Szwajcarii, „Rock for Eternity” w Holandii, „Fryfest” w Czechach. Aktualnie Malchus promuje płytę „UR”, której premiera miała miejsce 2 października br.

Trójmiejski rockowo-metalowy kwintet I.N.D. który ma na koncie 3 wydawnictwa: Przyjdź 2008, In Nomine Dei 2011 oraz Lucernarium 2017 zaprezentuje muzykę z elementami progresji pełną pasji, tajemniczości, delikatności i zarazem mocy przyprawioną etnicznymi frazami. Niebanalne teksty, melodyjne refreny, zmiany rytmu i tempa, gitarowe kawalkady, przestrzenne sola w połączeniu z żeńskim wokalem dają słuchaczowi możliwość zanurzenia się w bezkresną muzyczną podróż. Grupa zagrała wiele koncertów u boku takich artystów mocnego uderzenia jak 2Tm2,3, Luxtorpeda, a ostatni raz na Przystanku Woodstock 2017.

Podczas WszechMocnego Grania wystąpi także, grupa z Warszawy ROYAL AGE, która tworzy autorską, szeroko rozumianą muzykę metalową z przesłaniem. Zespół rozpoczął działalność na początku 2015 roku a wrześniu 2017 nagrał EP, na którym znalazły się 4 utwory. Grupa łączy wiele gatunków muzyki metalowej. W twórczości najczęściej słychać wpływy muzyki doom metalowej a miejscami trash i death metalu. Kapela miesza ciężkie brzmienia, kultywuje wartości chrześcijańskie, oddaje chwałę Bogu energetyczną bezkompromisową muzyką i poruszającymi tekstami.