Ostre Kucie: Preatorian, Section 8, SAiN

data: 2 grudnia 2017, godz. 20:00
miejsce: Samotna F (o miejscu)
adres: ul. Wałowa 25, Wejherowo

wstęp: 8 zł

Noce stają się coraz dłuższe, w sklepach grają kolędy, a ze sklepowych półek natarczywie śledzi nas wzrok czekoladowych mikołajów… Oznaczać może to tylko jedno: zbliża się grudzień!

W pierwszy weekend grudnia zapraszamy na mocne uderzenie rock and rolla. Zagrają dla was dwa zespoły znane z trójmiejskiej sceny muzycznej: Preatorian, SAiN oraz debiutujący na niej Section 8.

Preatorian powstał na początku 2006 roku z inicjatywy Predlin Yunataire jako projekt (O.M.M.) muzyka black metalowa (d.s.b.m.) z wpływami innych gatunków. Nagrane dwa dema w 2010 oraz 2012 aktualnie jest praca nad muzyką. W 2016 dołączył Angus Czołgu Szczyl i od 2017 jest to już duet muzyczny który jest w stanie występować na żywo.

Section 8:
„Bez moich numerów jesteś nikim!” – od tego tekstu wszystko się zaczęło. To właśnie te słowa, usłyszane od kolegi z dawnego zespołu spowodowały, że czwórka zapaleńców postanowiła rozprostować skrzydła i samodzielnie, bez balastu, zaś z dodatkowym gitarzystą, ruszyć w podbój rock n’ rollowej sceny muzycznej. Autorskie kompozycje zespołu, zrodzone z mieszanki buntu i miłości do rocka, powstały błyskawicznie, powodując prawdziwy głód podzielnia się nimi ze światem, grania ich na żywo!

Muzyka Section 8 łączy ze sobą mocne, rock n’ rollowe riffy z nowoczesnym brzmieniem i przebojowością, która sprawia, że łatwo zapadają w pamięć, noga sama wystukuje rytm i nie pozwala przestać zaś sufity kruszą się od potężnej mocy wzmacniaczy!

Aktualnie prace zespołu koncentrują się na ułożeniu materiału, który znajdzie się na zbliżającej się powoli EP, następnie zaś pełnoprawnym longplayu, który – mamy nadzieję – ujrzy światło dzienne jak najprędzej i zawładnie odtwarzaczami CD i słuchawkami!

Sain:
SAiN to Hard Rock’ owa ostra jazda osadzona w Nu Metal’ owych klimatach. Nisko strojona perfekcyjnie szarpana gitara, energiczna i rozbudowana rytmika perkusji oraz tłusty dynamiczny bas posiekane są przemyślanym rapem zaplątanym w melodyjne wokale. Wieloletnie doświadczenie sceniczne muzyków powoduje, że koncerty na żywo to niepowtarzalny wypełniony energią show!

Członkowie grupy brali udział w licznych projektach muzycznych takich jak : Metal Rain, Mandat, I.N.C., Haraszo, Rymoplastykon, Phono Faber, Animagnetical, Cursed Dream.