Absyntia, Bregma, Flashback

data: 8 grudnia 2017, godz. 20:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

Krzysztof Ostrowski (znany niektórym jako Szerszeń, lub Jazz) to około 60-letni starszy pan, który od kilku miesięcy w wyniku wypadku komunikacyjnego leży sparaliżowany od pasa w dół w piwnicy w domu w okolicach gdańskiej dzielnicy Oliwa.

Szerszenia poznałem kilka lat temu w jednym z trójmiejskich lokali. Jakoś tak wyszło, że się zakolegowaliśmy. Pamiętam, że odkąd się znamy zawsze imponował i imponuje mi do dzisiaj przeogromną wiedzą muzyczną związaną z muzyką rockową, bluesową i jazzową, głownie z okresu lat 60, 70, 80 i sądzę, że śmiało można nazwać go ekspertem w tych tematach. Za każdym razem gdy go odwiedzam, chociaż osobiście siedzę w muzyce od ładnych paru lat, poznaję mnóstwo nowych bardzo ciekawych zespołów i wykonawców, o których wcześniej nie słyszałem oraz informacji związanych z muzyką tamtych czasów, to bardzo inspirujące. Warto również wspomnieć, iż Krzysztof w minionych latach zwiedził niemały kawałek świata, od USA po Nową Zelandię, będąc świadkiem i uczestnikiem wielu niezapomnianych koncertów.

Pomysł jest taki, że robimy zbiórkę na elektryczny wózek inwalidzki, który umożliwi mu godne poruszanie się w jego przestrzeni.

Jest aktualnie pod opieką rodziny, której nie stać na zakup takowego sprzętu. Nie jest to zbiórka środków na rzecz leczenia gwiazdy lub kogoś powszechnie znanego. Chcemy po prostu zagrać i pomóc w miarę naszych możliwości zwykłemu człowiekowi w jego walce z codziennością, takiemu jak my, wielkiemu miłośnikowi muzyki, głównie tej rockowej i jazzowej.

Nr konta jakby ktoś nie mógł akurat być na koncercie, a chciałby pomóc (wpłata pod hasłem „Szerszeń”): 66 1020 4900 0000 8502 3073 3121 Dziękujemy.

Zapraszam serdecznie na koncert w imieniu własnym, Krzysztofa, wszystkich zespołów biorących udział w koncercie, oraz Klubu Metro. Piotr Truchel (Absyntia)

Zagrają:

ABSYNTIA
Gdańsk – alternative/rock
https://web.facebook.com/Absyntiapl/

BREGMA
Trójmiasto – rock/progressive/groove/metal
http://www.bregma.com.pl/
https://web.facebook.com/bregmagdansk/

FLASHBACK
Gdańsk – rock/hard rock
https://soundcloud.com/flashbacksquad
https://web.facebook.com/flashbacksquad/