Pucha dla Sierściucha 2018

data: 17 marca 2018, godz. 19:00
miejsce: Mechaniczna Pomarańcza (o miejscu)
adres: ul. Do Studzienki 61, Gdańsk

Zapraszamy na Puchę dla Sieściucha, koncert na który biletem wstępu jest karma dla psa lub kota. Podczas tej edycji zbieramy karmę dla Sierściuszków ze schroniska OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni. Podczas akcji zbierać będziemy także koce, zabawki, miski i wszystko co może przydać się Ciapkom!

Czwartą edycję akcji otworzą uczniowie Akademii Wokalu Star Project, którzy wykonają utwory z rodzaju polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Wystąpi także grupa improwizacyjna Im Prościej
Impro to forma sztuki, która powstaje na scenie podczas występu. Wszystko dzieje się dzięki sugestiom widzów i kreatywności występujących. To właśnie sprawia, że każdy występ jest niepowtarzalny – i dlatego nie można go przegapić!
https://www.facebook.com/improsciej/

Lamia Reno
Kapela z Gdańska, nazwa grupy jest oczywiście swoistym hołdem złożonym filmowi „Seksmisja” i jednej z jego głównych bohaterek.

Zespół powstał na przełomie 2010/2011 roku, w roku 2014 wydali debiutancką płytę pod tytułem „ Lamia Reno ” na której znalazło się dwanaście energetycznych rock’n’rollowych utworów orbitujących od rocka do punk rocka, pomiędzy 2014 a 2015 rokiem zespół zagrał kilka koncertów a kilka utworów z debiutanckiej płyty dzięki dużej dawce energii, ciekawym aranżom i interersującym tekstom jak tytułowa „ Lamia Reno ”, „ Dzieciaku ” , „Tereska” czy ich adaptacja szantowych klasyków „ Bitwa ” i „24 Luty” stało się bardzo popularnych wśród słuchaczy i często granych przez nich na bis.

W grudniu 2015 wydali singiel „ Idą Święta ” który był zwiastunem delikatnych zmian w stylistyce muzycznej, kierując w stronę mocnego rocka. Równocześnie z wydaniem singla w zespole doszło do przetasowania składu, odszedł perkusista i drugi gitarzysta a ich miejsce zastąpili nowi muzycy nadając grupie nowy, świeży charakter.

W obecnym składzie zagrali już szereg koncertów i stworzyli trzy nowe utwory pod kątem drugiego krążka. Tegoroczny uczestnik międzynarodowego konkursu muzycznego EMERGENZA, gdzie w finale regionalnym zajęli trzecie miejsce wzbudzając swoimi występami dużo entuzjazmu wśród publiczności jak i Jury.

Obecny skład zespołu :
Cinek – wokal gitara
Dudek – bas wokal
Lewy – gitara wokal
Dziki – perkusja

https://www.facebook.com/renolamia/

Podczas koncertu zagra także organizator akcji – zespół Arshenic

Arshenic to mieszanka rocka i alternatywnego metalu.

Zespół powstał w 2006 roku w Gdańsku. W 2008 roku zespół nagrał płytę promocyjną „Lilie” promując ją podczas koncertów z zespołami Closterkeller, podczas Abrakadabra Gothic Tour i Artrosis, podczas Gothic Diamonds Tour.

W Listopadzie 2009 grupa zarejestrowała pierwszą płytę długogrającą, o tytule Arshenic.
W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując metalowy cover utworu Lady Gagi „Paparazzi”.

W 2014 po dwuletniej przerwie, zespół wznowił działalność i prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. W styczniu 2015 zespół wrócił na scenę organizując akcję charytatywną „Pucha dla Sierściucha”. W kwietniu 2016 zespół wydał płytę EP tytule „Erased”, zawierającą także utwór „Grzyby”. Obydwie płyty zespołu dostępne są obecnie w sprzedaży w sklepie Epic-Shop.pl

W lutym 2017 zespół wydał singiel „Monster” zapowiadający drugą długogrającą płytę zespołu. W ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom zespół nagrał teledysk schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Utwór Monster oraz płyta Erased dostępne są w popularnych serwisach streamingowych takich ja spotify oraz itunes. Obecnie zespół przygotowuje materiał na drugą długogrającą płytę, która ma się pojawić w sprzedaży jesienią 2018 roku.

www.facebook.com/Arshenic