Section8, Ultimate Universe, The Heavy Clouds

data: 24 marca 2018, godz. 19:00
miejsce: Hi-Fi High Five (o miejscu)
adres: ul. Wyspiańskiego 5, Gdańsk

wstęp: 10 zł

Już w marcu nad Zatoką Gdańską zbiorą się wyjątkowo ciężkie chmury! The Heavy Clouds, w ramach wspólnej trasy koncertowej z Ultimate Universe oraz trójmiejskim Section 8 zafundują Wam prawdziwy rock n' rollowy monsun mocnych dźwięków, a potężne brzmienie rockowych wzmacniaczy uderzy w Was z siłą prawdziwego żywiołu!

W tym spotkaniu trzech ambitnych zespołów nie było żadnego przypadku. Każda z kapel przyciąga kompozycjami prostymi, lecz ciekawymi. Ciężkimi, lecz niekoniecznie brutalnymi. Dla prawdziwych koneserów rockowej muzyki, lecz zrozumiałej także dla prostego słuchacza. Czy spodoba się również Tobie? Przekonaj się sam! W sobotę 24 marca w klubie High Five nadarzy się niesamowita okazja by za jednym razem posłuchać trzech świetnych zespołów z praktycznie całego przekroju Polski! Nie wolno Wam tego przegapić!

Section 8
„Bez moich numerów jesteś nikim!” – od tego tekstu wszystko się zaczęło. To właśnie te słowa, usłyszane od kolegi z dawnego zespołu spowodowały, że czwórka zapaleńców postanowiła rozprostować skrzydła i samodzielnie, bez balastu, zaś z dodatkowym gitarzystą, ruszyć w podbój rock n' rollowej sceny muzycznej. Autorskie kompozycje zespołu, zrodzone z mieszanki buntu i miłości do rocka, powstały błyskawicznie, powodując prawdziwy głód podzielnia się nimi ze światem, grania ich na żywo!

Muzyka Section 8 łączy ze sobą mocne, rock n' rollowe riffy z nowoczesnym brzmieniem i przebojowością, która sprawia, że łatwo zapadają w pamięć, noga sama wystukuje rytm i nie pozwala przestać zaś sufity kruszą się od potężnej mocy wzmacniaczy!

Aktualnie prace zespołu koncentrują się na ułożeniu materiału, który znajdzie się na zbliżającej się powoli EP, następnie zaś pełnoprawnym longplayu, który – mamy nadzieję – ujrzy światło dzienne jak najprędzej i zawładnie odtwarzaczami CD i słuchawkami!

www.facebook.com/section8pl/
www.section8.rocks

Ultimate Universe – Heavy’N’Roll. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Szewczyka (bas) i Michała Reszki (gitara, wokal).Skład uzupełnili rok później Krystian Piasek(gitara) oraz Maciej Ciupa(perkusja) Na początku 2011 roku zespół nagrywa debiutancki album „Welcome To The South” który w maju tego samego roku zostaje wydany nakładem magazynu Electric Nights. Ultimate Universe przez kolejny rok skupia się na koncertowaniu i supportuje na kilku koncertach polską legendę rocka Proletaryat.
Zespół gra również jako headliner na dniach Sochaczewa oraz bierze udział w eliminacjach do Assymetry Festival.

Obecnie zespół zakończył prace nad nowym minialbumem „Deadly Slumber” którego premiera planowana jest na koniec marca 2018.

https://www.facebook.com/ultimateuniverse/

The Heavy Clouds – power trio straght outta Warsaw!
Zaczęło się od jednego telefonu. Piotrek Podgórski (perkusja) zadzwonił do „Ziemby” (wokal/bas) i zadał najprostsze pytanie leżące u podwalin powstania wielu zespołów „Chciałbyś coś pograć?”. Piotrek miał gitarzystę Bartosza Kanaka, Wojtek chęć. Zakończenie lub nieokreślone przerwy w działalności macierzystych projektów i kapel stworzyły sprzyjające warunki do stworzenia czegoś nowego. Decyzja zapadła po pierwszej próbie.
The Heavy Clouds powstało z chęci grania po prostu „prościej”. W materiale, który jest efektem niezobowiązujących jamów na próbach, słychać zarówno echa buntowniczego Seattle, stonera rodem z kalifornijskich pustyń oraz punkowej energii, które Bartek uzupełnia klasycznym rockowym i bluesowym brzmieniem.

Pierwszym wydawnictwem miała być czteroutworowa EPka zarejestrowana z Marcinem Klimczakiem w jego Moustche Ministry. W wyniku nadmiaru pomysłów powstały kolejne cztery utwory oraz koncept zrobienia z tego płyty. W między czasie zespół zaliczył debiut wydawniczy na składance wspierającej demokratyczny klub sportowy AKS Zły.

Premiera debiutanckiego albumu „Mind Pollution” odbyła się 28 kwietnia 2017 roku. Całość materiału została nagrana „na setkę”. Za mixy odpowiada Wojtek Olszak z Woobie Doobie Studio, a mastering jest dziełem Grzegorza Piwkowskiego.

Obecnie zespół skupia się nad promowaniem swojego debiutanckiego krążka oraz przygotowuje się do wejścia do studia w celu zarejestrowania materiału na kolejną płytę.

https://www.facebook.com/theheavyclouds/