Cosmic Fall, Jesters, Strange Clouds, Andromeda Space Ritual

data: 20 kwietnia 2018, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 20 zł

Cosmic Fall – [psychedelic stoner / jam rock] (DE/Berlin)
Cosmic Fall został założony w czerwcu 2016 roku w Berlinie. Ich muza oscyluje wokół psychodelicznego stonera, ale ma też wiele klasycznych wpływów rocka i bluesa. Kompozycje nasuwają skojarzenia takich zespołów jak „Colour Haze” czy „Machine” ale wciąż mają swój własny urok. Cosmic Fall należy do rodziny StonedMeadowOfDoom (56k wyświetleń). To będzie ich pierwszy raz w Polsce. Wiozą ze sobą masę vinyli i CD. Cosmic Fall grało już z: Samsara Blues Experiment, The Re-Stoned, Weedpecker, Mother Engine, Siena Root…

https://www.facebook.com/cosmicfallband/
https://youtu.be/OonQ01TUuU4
https://cosmicfall.bandcamp.com/

Strange Clouds – [strange rock / psychedelic stoner] (PL/Poznań)
Samozwańczy piewcy vintage’owej rewolucji, przedstawiają nowe wcielenie muzyki gitarowej. Piątego marca 2017 wydali płytę EP „Calm Before the Storm”, która jest pierwszą manifestacją strangerockowej idei syntezy klasycznego rocka z nowoczesnymi inspiracjami. W 2017 roku zagrali 22 koncerty, zjeżdżając Polskę wzdłuż i wszerz.

„Na polskiej scenie pojawił się zespół pełen pasji i z ogromnym potencjałem by osiągnąć w przyszłości coś wielkiego.”
~ Soulstone Gathering

„Strange Clouds jasno wskazuje, że nie wpisuje się w ramy mainstreamu. Czerpiąc z takich zespołów jak The Doors, Pink Floyd czy Tool pokazują, że można stworzyć współcześnie brzmiący album wypełniony nawiązaniami do poprzednich dziesięcioleci.”
~ DeathMagnetic.pl

Strange Clouds grało już z: Death Hawks, Siena Root, Somali Yacht Club, The Grand Astoria, Yuri Gagarin, Spaceslug, Get Your Gun…

https://www.facebook.com/strangexnation/
https://youtu.be/RQ-ppujx9CU
https://strangenation.bandcamp.com/

Andromeda Space Ritual – [post /psychedelic / space rock] (PL/Krapkowice) Wyborni eksploratorzy przestrzeni kosmicznych z bazą w Krapkowicach. Swój podbój zaczęli od mocnego uderzenia w postaci epki „Satellite”. Ascetyczne i zarazem dopięte na ostatni guzik aranże, przestrzenne brzmienie podlane wyważonym akompaniamentem klawiszy i nienachalnym użyciem efektów – tak chłopaki robią niesamowicie spójną, wyczillowaną, klimatyczną muzę. Dla wszystkich fanów międzyplanetarnych podróży. W 2017 roku zaczarowali stonerową publikę na małej scenie Red Smoke Festival.

https://www.facebook.com/andromedaspaceritual
https://www.youtube.com/watch?v=llkw0QLaDOA
https://andromedaspaceritual.bandcamp.com/

Jesters – [psychedelic / rock / metal] (PL/Gdańsk)
Psychodeliczny powiew gdańskiej bryzy spod znaku surowego, mocnego i transowego grania. Czuć u nich ducha stoner rocka wymieszanego z metalowym sznytem. Warto zobaczyć ich na żywo, bo kompozycje to prawdziwe majstersztyki.

https://www.facebook.com/band.JESTERS/
https://jesters-band.bandcamp.com/releases

STÓŁ CZASU:
19:00 – bramka
19:30 – Andromeda Space Ritual
20:30 – Strange Clouds
21:30 – Jesters
22:15 – Cosmic Fall