Carnage, Wredrock, PnX

data: 3 listopada 2018, godz. 18:00
miejsce: Drugi Dom (o miejscu)
adres: ul. Pułaskiego 6, Gdynia

wstęp: 15 zł

CARNAGE
Zespół powstał w 2008 roku w Gdyni. Po dwóch latach komponowania zaczęliśmy intensywnie koncertować. Zagraliśmy ponad sto koncertów zarówno autorskich jak i na festiwalach w całej Polsce dzieląc sceną wraz z takimi gwiazdami jak Kabanos, Pampeluna, Cochise, BUTELKA, The Sixpounder, Chassis, Lipali, The Bill, PLEBANIA, Nocny Kochanek, MILCZENIE OWIEC, Trzynasta w Samo Poludnie, czy brazylijski Woslom.

Startowaliśmy w wielu przeglądach muzycznych zdobywając m.in. główną nagrodę na Devil Horns pokonując czołówkę trójmiejskich zespołów, oraz dostaliśmy się do ścisłego finału regionalnego ogólnoświatowego największego festiwalu dla młodych zespołów Emergenza 2016.

Nasza twórczość to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy nasz koncert jest wulkanem energii, którą zarażamy publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość naszych utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiamy na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.
W 2015 roku odbyliśmy trasę ‘Bunttour’ z koszalińskim zespołem Pampeluna. Po udanym tournée, widząc coraz większe zainteresowanie naszym zespołem, zdecydowaliśmy się nagrać i wydać własnym sumptem nasz debiutancki album. Zaraz po premierze wyruszyliśmy w naszą drugą ogólnopolską trasę ‘Chleyer Tour’.

Rok 2018 przyniósł zmiany w składzie zespołu, wizerunku grupy i kierunku muzycznym, co zaowocowało nowym przebojowym materiałem, pierwszym teledyskiem grupy i kolejną, największą w historii zespołu trasą ‘Dive To Hell Tour’.

WREDROCK
Kapela o rockowym brzmieniu z mieszanką punka, alternatywy, stoner rocka. Pierwotny skład zawiązał się w 2002 r. i istniał do 2008 r. W tym okresie zagrali kilkadziesiąt koncertów w tym support takich gwiazd jak COMA, WŁOCHATY, PUSTKI…

Po 10 latach przerwy z wraca na scenę z nowym gitarzystą i odświeżonym materiałem.

PNX
Zespół P.E.N.I.X („X” bez kropki) powstał w 2012 roku w Warszawie. Jak pisał Herodot „Czekał nań świat cztery i pół miliarda lat”. Inicjatorem przedsięwzięcia był Paweł „Postumental” Bebłot. Z użyciem międzynarodowej sieci komputerowej Internet, z niesłychaną łatwością (bez użycia zachęt materialnych) zebrał skład koncertowy. Po niewielkich perturbacjach personalnych został on ustalony w teraźniejszej konfiguracji:

Twórczość zespołu oparta w dużej mierze o teksty. Można powiedzieć, że są abstrakcyjne i oryginalne, bazują na prymitywnych skojarzeniach i najniższych emocjach. Sfera muzyczna jest eklektyczna, ale zarazem, paradoksalnie, oryginalna. Synteza składników daje mieszankę iście wybuchową. Eksplozje dają się obserwować w formie koncertów, o których informujemy jak najszersze grono odbiorców.
31 października 2016 roku zespół zmienił nazwę na bardziej przebojową, współczesną i elegancką, a z pewnością trudniejszą do wymówienia – P n' X