Pampeluna, Carnage, Explozer

data: 21 grudnia 2012, godz. 19:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 10 zł

Pampeluna:
Istnieje od 07 07 07r Powstała w Krakowie pomimo, że muzycy są z Koszalina. Muzykę charakteryzuje energia, poczucie humoru, spontaniczność oraz 3 wokalistów śpiewających czesto po hiszpańsku. W pierwszych latach swojej działalności wygrali oraz byli nagradzani na kilkunastu ogólnopolskich festiwalach. W 2010r ukazała się ich debiutancka płyta „La Curva”. W tym samym roku po wygraniu 3 etapowych eliminacji z ponad 1000 zespołów zagrali na głównej scenie przystanku woodstock. Do tej pory zespół zagrał ponad 250 koncertów dzieląc scenę przy tym m.in z : Papa Roach, Live of Agony, Acid Drinkers, Jelonek, Proletaryat, TSA, UK Subs, Czesław Mozil, Coma, Kult i wielu innych. Obecnie trwają końcowe prace studyjne nad nagranym kolejnym materiałem. Skład zespołu tworzą: Emo – Bass, Spodziu – Git, Julia – Git, Kolin – perk.

Explozer:
Aktualne brzmienie i filozofia zespołu zrodziła się w 2011 roku, kiedy to po odejściu dotychczasowej sekcji rytmicznej w składzie kapeli pojawił się perkusista Krzysztof MAŁY Jankowski. Bębniarz ten znany jest przede wszystkim jako członek zespołu GHOST,a także, HELL- BORN, NOIZZER czy GRIN. Sekcję rytmiczną EXPLOZERA uzupełnił w maju z trudem odnaleziony przez SIURA w czeluściach serwisów społecznościowych basista Mariusz MARYJO Szulist, wprowadzając do Metalcorowej stylistyki zespołu unikalne brzmienie basu bezprogowego. Tak więc MAŁY z MARYJO tworzą aktualnie prawdziwie wybuchową rytm-sekcję , dzięki czemu dotychczasowe znane z koncertów w 2009 I 2010 roku brzmienie zespołu EXPLOZER przeobraziło się o 180 stopni.

Muzykę zespołu charakteryzuje mocny, niski i czytelny wokal z pozbawionymi zbędnej wulgarności polskimi tekstami oraz dopracowane solówki Włodka, spójne, z lekarską precyzją wydobywane riffy gitary rytmicznej Siura, oryginalny, jazzujący, maniakalnie przesiąknięty „kaczką” bas, mocne, rzetelne, niepozbawione smaczków i finezji bębny.

Zamknięcie składu zespołu umożliwiło wznowienie działalności koncertowej, które nastąpiło latem 2011, a także pierwsze przymiarki do rejestracji materiału. W listopadzie zespół nagrał w Gdyńskim Sounds Great Promotion swoje pierwsze czteroutworowe demo ROZKURWIEL nazwane tytułem jednego z utworów. Muzyka dostępna jest za pośrednictwem platformy MYSPACE. Obecnie na koncertach Explozera można usłyszeć coraz więcej mocniejszych i szybszych utworów, wskazujących na obranie bardziej agresywnej stylistyki zespołu.

Carnage:
…. Latem 2008 roku armia dzikich dżdżownic postanowiła podbić ziemię. Ich pierwszy krok wymierzony został w małą nadmorska wioskę rybacka zwana… Gdynia! Na wołanie zrozpaczonych mieszkańców Pogórza, Dąbrouwki i Karwin odpowiedziało trzech jeźdźców Apokolapsy. Zwali się: Śmierć, Głód i.. Borek, bo Zaraz zgubił podkowę i musiał zostać w domu. Plan dżdżownic był prosty, zamknąć „Anty Najeźdźczą Akademie Wychowania Alkoholowego” w skrócie: A.N.A.W.A. i rozcieńczyć piwo z woda do granic możliwości… lub niemożliwości. Zaopatrzeni jedynie w instrumenty muzyczne i mocne głowy odparli atak krwiożerczych bezkręgowców. Użyli swych gitar i jednego zestawu perkusji jako stolików do rozlewania wódki i pokonali stonogi w sanki. Dzielni bohaterowie po wygranej bitwie postanowili założyć tajna organizację chroniąca ziemie zatytułowaną od pogromu oślizgłej krwi Carnage i jako przykrywę postanowili założyć zespół pieśni i tańca Marśjańsiego (jeśli nie wiecie gdzie leży planeta Marśjańka zapraszamy na Wikipedie). Zespól trwa po dziś dzień i szerzy swa pełną patosu i nierówną walkę z abstynenckim złem kosmosu… bo nigdy niewiadomo kiedy zabraknie piwa. .. .. Jeśli zamierzasz słuchać ich muzyki przed włożeniem płyty do napędu zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą…