LupusWinterFest II: Hateseed, Sinsinate, Stealer, Carnage

data: 17 stycznia 2013, godz. 18:00
miejsce: HiFi (o miejscu)
adres: ul. Wyspiańskiego 5, Gdańsk

wstęp: 8 zł (do zakupionego biletu piwo gratis)

Dokładnie 17 stycznia 2011 roku na łamach bloga LupusUnleashed znalazł się pierwszy wpis, a w rok później (18.02.2012 w gdańskim klubie Infinium) z miesięcznym poślizgiem z przyczyn technicznych odbyła się pierwsza edycja Festu. W ciągu tych dwóch lat wydarzyło się wiele dobrego, przeprowadziłem kilka ciekawych wywiadów i przesłuchałem masę świetnych płyt. Podobnie jak w zeszłym roku pragnę zaprosić wszystkich na koncert będący hołdem dla Was – słuchaczy i czytelników, ale także dla zespołów.

Z tej okazji 17 stycznia 2013 roku w gdańskim klubie Hi-Fi odbędzie się druga odsłona LupusWinterFest – specjalnego koncertu z okazji dwóch lat istnienia bloga. W poprzednim hasłem przewodnim była różnorodność naszego trójmiejskiego środowiska muzycznego, w tym roku postawiłem na gatunek jakim jest szeroko pojęty heavy metal, związku z tym wystąpią następujące trójmiejskie zespoły: Sinsinate, Hateseed, Stealer i Carnage.

Przybywajcie tłumnie. Zapraszajcie znajomych i teściową :D.

PATRONI:
=> We are from Poland – http://wearefrompoland.blogspot.com/
=> Rock3miasto – https://www.rock3miasto.pl/
=> Koncerty w trójmieście http://www.facebook.com/KoncertywTrojmiescie

Kilka słów o zespołach, które wystąpią podczas LupusWinterFest II :

SINSINATE:
Chociaż korzenie Sinsinate sięgają 2009 roku, kiedy to jeszcze jako Ram Jam w dwuosobowym składzie gitarowo-perkusyjnym (Zdan & Picias) pogrywało sobie próby w piętrowym garażu albo na chacie, o jego faktycznych początkach możemy mówić dopiero od 2011 roku. Wtedy to szeregi zespołu o często zmieniających się gitarzystach i basistach zasilił Mariusz obejmując rządy 4 strun, a po namowach alkoholowych, także strun głosowych. W tym okresie na drugiej gitarze grał Tomek, który odszedł przed pierwszym koncertem pod koniec roku. Wtedy to też zrodziła się szalona idea, by Mariusz zastąpił go w czynnościach gitarowych, co zapieczętowało trzon składu Sinsinate. Po wydaniu dema zespół zaczął szukać etatowego basisty, tak więc po niedługim czasie do składu dołączył Akaradus. Początkowo styl muzyczny oscylował wokół szeroko pojętego metalu i hardrocka, by jednak ostatecznie skierować się na dzikie i szalone wody thrashu inspirowanego klasykami gatunku. Z tego właśnie powodu sporo utworów zostało wyrzuconych albo nigdy nie skończonych. Materiał, który przygotowaliśmy na pierwsze demo został poddany ostrej selekcji koncertowej i tak z pierwotnie planowanych 5 numerów nagrane zostały 4, a z nich już tylko 3 doczekały się etapu miksu. W myśl zasady, że gramy tylko taką muzykę, której sami chcielibyśmy słuchać, zdecydowanie przedkładamy energię nad sterylność, a także jakość nad ilość. Nie płacząc nad rozlanym mlekiem i odrzuconymi utworami, szybko zastąpiliśmy je nowymi i jeszcze szybszymi, a bogatsi o doświadczenia z nagrywania dema, nie możemy doczekać się kolejnego wejścia „do studia”, aby je zarejestrować.

HATESEED:
Hateseed to zespół tworzący muzykę z pogranicza heavy, thrash i power metalu. Powstał w 2009 roku w Gdańsku na bazie projektu Deadhead. Najważniejszym jak do tej pory wydarzeniem w historii Hateseed był zorganizowany przez zespół razem z fundacją „Nasze Dzieci” koncert charytatywny „Hołd dla Dio”, na którym w szeregach grupy wystąpił między innymi Grzegorz Kupczyk (CETI, ex-Turbo) oraz Tomasz Struszczyk (Turbo, Pathology).
Aktywna działalność sceniczna zapewniła też Hateseed II miejsce w konkursie na Najlepszy Zespół Roku 2010 organizowanym przez największy trójmiejski portal rockowy Rockz.pl. Grupa uplasowała się najwyżej ze wszystkich kapel metalowych.
Zespół Hateseed w trakcie 2 lat koncertowania dzielił już scenę z takimi grupami, jak Pathfinder, Pathology, Lipali i Jelonek. Zwieńczeniem intensywnej pracy nad autorskim materiałem grupy jest album „Hate Comes Crawling”, na którym znalazło się 8 kompozycji.
Aktualny skład: Łukasz Szostak – gitara prowadząca, wokal; Michał Marcinkowski – gitara rytmiczna/prowadząca; Bartek Kołodziejczyk – gitara basowa oraz Jacek Serwatko – perkusja

STEALER:
Powrót surowy i świeży to coś co chcemy pokazać i rozwinąć w inny sposób niż przedtem. Basista otrzymany w spadku po zespole Babiaki i podpis na ścianie nowej próbowni zmieni wydźwięk prawdziwie trójmiejskiej kapeli. Set lista skończona i zaczynamy już show. Heavy rock ukaże dno w butli i zabrzmi w każdym trójmiejskim klubie ! Zabójcza maszyna ruszyła … – tak piszą o sobie, a tak naprawdę jest to zespół, znany wcześniej jako Blue Jay Way, który po wymianie basisty, postanowił zmienić trochę stylistykę swojego grania i nazwę, a tym samym zacząć od nowa. Obecny skład zespołu to: Tomasz Besser – wokal; Marcin Korpas – gitara prowadząca; Darek Hermann – gitara rytmiczna; Wojciech Skorupka – gitara basowa oraz Tomek Petecki -perkusja

CARNAGE:
Pisze o sobie dowcipnie na swoim facebooku w następujący sposób: Latem 2008 roku armia dzikich dżdżownic postanowiła podbić ziemię. Ich pierwszy krok wymierzony został w małą nadmorska wioskę rybacka zwana… Gdynia! Na wołanie zrozpaczonych mieszkańców Pogórza, Dąbrouwki i Karwin odpowiedziało trzech jeźdźców Apokolapsy. Zwali się: Śmierć, Głód i.. Borek, bo Zaraz zgubił podkowę i musiał zostać w domu. Plan dżdżownic był prosty, zamknąć „Anty Najeźdźczą Akademie Wychowania Alkoholowego” w skrócie: A.N.A.W.A. i rozcieńczyć piwo z woda do granic możliwości… lub niemożliwości. Zaopatrzeni jedynie w instrumenty muzyczne i mocne głowy odparli atak krwiożerczych bezkręgowców. Użyli swych gitar i jednego zestawu perkusji jako stolików do rozlewania wódki i pokonali stonogi w sanki. Dzielni bohaterowie po wygranej bitwie postanowili założyć tajna organizację chroniąca ziemie zatytułowaną od pogromu oślizgłej krwi Carnage i jako przykrywę postanowili założyć zespół pieśni i tańca Marśjańsiego (jeśli nie wiecie gdzie leży planeta Marśjańka zapraszamy na Wikipedie). Zespól trwa po dziś dzień i szerzy swa pełną patosu i nierówną walkę z abstynenckim złem kosmosu… bo nigdy niewiadomo kiedy zabraknie piwa. .. .. Jeśli zamierzasz słuchać ich muzyki przed włożeniem płyty do napędu zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.