Arshenic, All Trends Aside

data: 30 sierpnia 2019, godz. 18:00
miejsce: Protokultura (o miejscu)
adres: ul. Niterów 29b, Gdańsk

bilety: 30/40 zł dostępne na
www.interticket.pl

Final Collision to tytuł nowego albumu zespołu Arshenic, który pojawi się w sprzedaży 20.08.2019, nakładem wytwórni Sliptrick Records.

Podczas tego jedynego koncertu zespół zaprezentuje na żywo utwory z nowej płyty.

Album Final Collision to druga długogrająca płyta zespołu z Gdańska. Zawiera 7 premierowych utworów, hidden track, oraz 3 wypuszczone dotąd single – Monster, Unspoken, Dear Remorse, dostępne w serwisach cyfrowych, takich jak ITunes, Deezer czy Spotify.

Zespół rozpoczął prace nad nowym materiałem w drugiej połowie 2016 roku. Ze względu na nietypowe łączenie elementów wielu gatunków muzyki gitarowej, zespołu Arshenic nie można przyporządkować do jednego nurtu. Wśród inspiracji są takie gatunki jak progresywny rock, alternatywny metal, folk metal, death rock czy art rock.

Brzmienie albumu zdefiniowane jest poprzez niepowtarzalny wokal, w którym przeplatają się czyste brzmienia, screamy i growle, czyste i przesterowane gitary, zróżnicowany bas, dynamiczną perkusję oraz połączenie instrumentów symfonicznych i elektroniki w tle.

Najnowszym singlem z płyty Final Collision, jest opublikowany w maju 2019 Dear Remorse.

https://www.youtube.com/watch?v=Kgv1-8UbyHA

Podczas koncertu rejestrowane będzie koncertowe DVD.

All Trends Aside – trio z Gdańska wykonujące szeroko pojętą muzykę rockową. Ich inspiracje zaczynają się od funku, a kończą na dużo mocniejszych brzmieniach. W czerwcu tego roku zespół udostępnił swoje trzy debiutanckie utwory i na początku wakacji rozpoczął promowanie swojego materiału na pomorskiej scenie.