Carnage, Hellvoid, Explozer, Dead Saint's Bitch

data: 10 stycznia 2020, godz. 19:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 20 zł

CARNAGE
Od 2017 roku zagraliśmy ponad sto koncertów zarówno autorskich jak i na festiwalach w całej Polsce dzieląc sceną wraz z takimi gwiazdami jak Hope, Kabanos, Pampeluna, Cochise, BUTELKA, The Sixpounder, CHASSIS, Lipali, The Bill , PLEBANIA, Nocny Kochanek MILCZENIE OWIEC, Trzynasta w Samo Poludnie, czy brazylijski Woslom.

Startowaliśmy w wielu przeglądach muzycznych zdobywając m.in. główną nagrodę na Devil Horns pokonując czołówkę trójmiejskich zespołów, oraz dostaliśmy się do ścisłego finału regionalnego ogólnoświatowego największego festiwalu dla młodych zespołów Emergenza.

Nasza twórczość to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy nasz koncert jest wulkanem energii, którą zarażamy publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość naszych utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiamy na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.

Rok 2018 przyniósł zmiany w składzie zespołu, wizerunku grupy i kierunku muzycznym, co zaowocowało nowym przebojowym materiałem, pierwszym teledyskiem grupy i trasą ‘Dive To Hell Tour’.

Obecnie wydajemy nasz debiutancki album, który będzie promowany masywnym tournée po Polsce, aż 4 teledyskami i koncertowym DVD.

HELLVOID
Hellvoid to zespół, w który składa się z wokalisty, perkusisty i…. dwóch basistów! Muzyka wykonywana przez nich określana jest jako bass’ n’roll/dual bass doom. Projekt założono w czerwcu 2015 roku. Trzy miesiące później wypuszczono pierwszą epkę „Gloomy Wizard”. Realizacja materiału odbyła się w składzie: Mateusz Karsznia – wokal Maciej Bardo – gitara basowa Jakub Szwemin – gitara basowa Krystian Wejda – perkusja Następnie światło dzienne ujrzał singiel „Superhaze” emitowany drogą internetową późną wiosną 2016 roku. Wtedy gościnnie na perkusji zagrał Adrian Herbasch (z zespołu Cowshed). Najnowszym materiałem wypuszczonym przez zespół jest druga epka „Eyes of the Lucifer”. W marcu 2017 roku wraz z singlem „Superhaze” jako bonus trackiem opublikowano krążek. Sklad w ktorym zrealizowano material: Mateo – wokal Maciej Bardo – gitara basowa Jakub Szwemin – gitara basowa Piotr Czacharowski – perkusja Obecny Lineup Mateo – wokal Maciej Bardo – gitara basowa Adrian Jegorow – gitara basowa Piotr Czacharowski – perkusja

EXPLOZER
Kierujemy się tylko jedną zasadą – robimy to co lubimy i dajemy z siebie wszystko, eksplodujemy na scenie czy dla 5ciu, czy dla 500 osób – nas trzech, z wypracowanym bagażem doświadczeń muzycznych, szukających nowych form dźwiękowych i nie szablonowych układów rytmicznych – to jest Explozer dziś i zawsze.

Reszta to tylko chronologia zdarzeń…

Początki zespołu Explozer Trójmiasto zarejestrowano w 2009 roku na zgliszczach projektu Blitzkrieg, z którego pozostał tylko gitarzysta rytmiczny Krzysztof Siurnicki „Siuro”.

Pierwszą eksplozję muzyczną odnotowano w roku 2011 kiedy to ekipa wybuchowa aktywowała intensywną działalność koncertową.

Do przełomu działalności owego bandu przyczynił się Włodek Mańkowski – gitarzysta solowy i wokalista, przybyły niegdyś z Ukrainy, znany z lwowskiej formacji „Lazaret”, ukierunkowując Explozer w stronę gatunku Metalcore/Groove Metal, a także wprowadzając polską tematykę utworów.

W składzie, po odejściu dotychczasowej sekcji rytmicznej pojawił się perkusista Krzysztof Jankowski „Mały” znany z działalności w takich kapelach jak Ghost, Grin, Enterprise, Hell-Born czy Noizzer.

Wkrótce, dołączył do pozostałych basista Mariusz Szulist, z którym została nagrana w roku 2011 pierwsza płyta „Rozkurwiel” oraz nakręcono, przez Sylwie Mańkowską Foto & Video teledysk do utworu „Święta Wojna”

Mariusz zakończył swoja działalność w Explozerze w kwietniu 2013 roku, po nagraniu drugiej płyty „Zdrada Nieba” , a jego stanowisko zajął „Bocian” Marek Gańko – znany muzyk z takich kapel jak „Tanker” czy „Clockwise” , z którym został nagrany teledysk do tytułowego numeru drugiej płyty.

Po roku działalności Marka (Bociana)zastąpił młody, ambitny specjalista od ultra-niskich dźwięków basowych Michał Steinborn (Woju) i działał w składzie do grudnia 2015 r.

Jego godnym zastępcą stał się doświadczony operator gitary basowej – Konrad Piątkowski (ex. Loko i Sinful Carrion) i radził sobie z tym do końca sierpnia 2016 roku.

Obecnie jego miejsce zajął prawdziwy rzeźnik pięciu strun basowych – Saddam (Adam Książek) znany z działalności w kultowej, trójmiejskiej, death-metalowej kapeli Manslaughter.

DEAD SAINT’S BITCH
Formed 2011 in Gdańsk, Poland. Recovered after several break-ups and break-downs and re-formed with current line-up in 2017. Exploring boundaries of death metal and beyond, incorporating prog-oriented harmonic and rhytmical experiments along with radio-friendly melodies and funky beats.