Corruption, Drunk Riders, Explozer

data: 22 marca 2019, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

Bilety: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu

CORRUPTION
Rock’n’Roll is Your Enemy? We are Your Enemy! Trasa promująca dwa ostatnie materiały zespołu, płyty „Spleen” i „Ruin of a Man” i na której usłyszycie także sztandarowe utwory jak „Devileiro”, „Hang’n’Over”, „Lucy Fair” oraz covery Superjoint Ritual, Rolling Stones, T-Rex, Dio, Steppenwolf.

Osiem studyjnych płyt, wydawnictwo DVD, liczne koncerty m.in.: Metalmaniapl (1995, 2006), Węgorzewo, Pol’and’Rock Festival (2004, 2016), Wacken Open Air, Sonisphere Festival, Cieszanów Rock Festiwal 2017, Przystanek Żory 2017.
U boku takich zespołów jak: Deep Purple, The Cult, BEHEMOTH!, Soulfly, Official Motörhead, Iron Maiden, Mastodon, Killing Joke: Official, Volbeat, Down, Vader, RED FANG, TSA, Pentagram (official), Orange Goblin, Philip H. Anselmo & the Illegals, Nashville Pussy.
W 2011 roku album „Bourbon River Bank” został nominowany do prestiżowej nagrody „Fryderyk” w kategorii „Album Roku – Metal”! Corruption związany był z wytwórniami Metal Mind Productions oraz Mystic Production dla, których wydali odpowiednio cztery i jeden album. Teledysk promujący album do utworu „Born to be Zakk Wylde” udostępnił na swoim oficjalnym profilu Zakk Wylde, pojawił się także na profilu Black Label Society. W 2016 roku zespół zagrał ponownie na Pol’and’Rock Festival, w którym udział wzięło ponad 400 tys osób. Odbyła się także trasa koncertowa z zespołem Decapitated.
Zespół zakończył właśnie pracę nad najnowszym, ósmym albumem, który nosi tytuł „Spleen”. W całości został nagrany i zrealizowany w białostockim Dobra 12 Studio, pod czujnym okiem i uchem Piotra Polaka i Michała Kuźmickiego.

DRUNK RIDERS
Zespół powstał 16 września 2013 roku. W lipcu 2014 roku ukazał debiutancki album długogrający pt. „BORN TO BE DRUNK”, na którym znalazło się 9 autorskich utworów. Pod koniec listopada 2014 r. kapela nagrała pierwszy teledysk, który można ujrzeć na portalu YouTube. Jak wiele zespołów, kapela musiała borykać się ze zmianami w składzie. Obecne od stycznia 2018 r. skład się nie zmienił i uformował w bardzo silny i mocny Band. Jak i ludzie w zespole, tak i styl również się zmienił.Obecnie kapela jest w trakcie nagrywania drugiego krążka, koncertowania i tworzenia nowych utworów.