Flower Power Night – 50-lecie Festiwalu Woodstock 1969

data: 17 sierpnia 2019, godz. 21:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

W tym roku mija 50 rocznica Festiwalu Woodstock, który odbył się 15, 16 i 17 sierpnia 1969. :)
Klubowi Metro bardzo bliski jest sam festiwal, oraz czas w którym się odbył, czyli okres kultury „flower power” :) Muzyka i klimat tamtych lat w dużym stopniu ukształtowały klub, dlatego też Klub Metro nie wyobraża sobie, aby nie uczcić tej daty i takiego wydarzenia :)
Zapraszamy na „Flower Power Night: 50-lecie Festiwalu Woodstock 1969. :)

Mała „ściąga” z historii…
The Woodstock Music and Art Fair, nieformalnie Woodstock Festival lub Woodstock – festiwal muzyczny, trwający od 15 do 17 sierpnia 1969 w miejscowości Bethel w stanie Nowy Jork. Uczestniczyło w nim ponad 400 tys. osób. Hasłem przewodnim było: Peace, Love and Happiness.
Był to jeden z największych zlotów młodzieżowych końca lat 60. XX wieku. Magazyn „Rolling Stone” uznał festiwal za jedno z 50 wydarzeń, które zmieniły historię rock and rolla.
Organizatorami festiwalu byli: Michael Lang, John Roberts, Joel Rosenman i Artie Kornfeld. Pierwszym zespołem, który podpisał kontrakt, był Creedence Clearwater Revival.
Festiwal zaplanowany był jako płatny, a organizatorzy spodziewali się, że na koncercie zjawi się około 200 tys. osób. Jednak w dniu koncertu zaskakująco duża liczba chętnych uczestników spowodowała, że organizatorzy ogłosili festiwal darmowym. Ostatecznie liczba uczestników wyniosła ponad 400 tys.
Woodstock pierwotnie miał odbyć się na 120 ha Mills Industrial Park w mieście Wallkill, w stanie Nowy Jork. Jednak doszło do bardzo dużych „komplikacji” organizacyjnych i ostatecznie na miejsce festiwalu wybrano łąki na farmie lokalnego hodowcy bydła mlecznego Maxa Yasgura w Bethel w stanie Nowy Jork.

Zespoły/artyści którzy wystąpili na Festiwalu Woodstock.
Piątek, 15 sierpnia:
Richie Havens
Swami Satchidananda
Sweetwater
Bert Sommer
Tim Hardin
Ravi Shankar
Melanie
Arlo Guthrie
Joan Baez

Sobota, 16 sierpnia:
Quill
Country Joe McDonald
Santana
John Sebastian
Keef Hartley Band
The Incredible String Band
Canned Heat
Mountain
Grateful Dead
Creedence Clearwater Revival
Janis Joplin/The Kozmic Blues Band
Sly & the Family Stone
The Who
Jefferson Airplane

Niedziela, 17 sierpnia:
Joe Cocker i The Grease Band
Country Joe i Fish
Ten Years After
The Band
Johnny Winter
Blood, Sweat & Tears
Crosby, Stills, Nash & Young
Paul Butterfield Blues Band
Sha Na Na
Jimi Hendrix / Gypsy Sun & Rainbows
(źródło „ściągi”: wikipedia)

Specjalnie na tę okazje przygotowaliśmy projekcję filmu dokumentalnego „Woodstock. 3 Days of Peace & Music”, który uwiecznił 3 dni festiwalu. Dokument ten został doceniony przez krytyków i zdobył Oscara w 1970 r. za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.
Każdy fan rocka, każdy kto interesuje się muzyką lat 60/70, oraz każdy kto jeździ na Przystanki Woodstock/Festival Pol’and’Rock organizowane przez Jurka Owsiaka powinien obejrzeć ten film! :)

Ta edycja imprezy „Flower Power Night”, będzie też miała swoje „osobiste” święto, ponieważ (prawie)dokładnie 7 lat temu w 43. rocznice Festiwalu Woodstock 1969, czyli 25 sierpnia 2012 odbyła się 1-sza impreza w nieistniejącym już klubie Buffet, organizowana przez „enigmatyczny” duet Jaca & Iks. Będziemy zatem świętować 7-lecie imprezy Flower Power Night :)

Podczas imprezy będziemy bawić się przy muzyce artystów/zespołów/wykonawców którzy wystąpili na Woodstocku 1969, oraz oczywiście tak jak zawsze na imprezach „Flower Power Night” przy muzyce lat 60/początku 70! Będzie, więc dużo starego dobrego rocka, oraz klimatu hipisowsko-psychodolicznego! :)

Program imprezy:
18:00 – projekcja filmu: Woodstock. 3 Days of Peace & Music
21:00 – impreza: Flower Power Night
00.00 – wspólna fotka z „Peace” – symbolem pokoju :)
00.05 – wspólne śpiewanie „Give Peace A Chance” Johna Lennona :)
00.30 – konkurs z nagrodami piwnymi – wybory na najoryginalniejsze stroje „flowerowe” :)

Na dużym ekranie pojawi wizualizacja flowerowo-psychodeliczna, oraz „zdjęciowa”, która jest stworzona ze zdjęć z wszystkich dotychczasowych edycji Flowerów :)
Będzie koncertowe nagłośnienie i światła, dymy, klimatyczny wystrój, kwiaty, słoneczniki – będzie klimat! ;)

Stroje z okresu „Flower Power” bardzo mile widziane i prawie obowiązkowe, a właściciele najbardziej oryginalnych mogą liczyć na prezenty chmielowe :)

Prezentuje: JACA/IKS

JACA
DJ, organizator, animator muzyczny, rezydent/menadżer Klubu Metro.
(nieślubne dziecko Janis Joplin i Jim’a Morrisona ;) )
Jego przygoda z klimatami flowerowymi zaczęła się dawno temu, kiedy to pewnego wieczoru w Radiowej Trójce usłyszał „Riders on the storm”. Organy Ray’a i głos Jim’a przeniosły go w inny świat i sprawiły, że od tamtej pory muzyka smakowała mu inaczej, lepiej…
Swoją 1-szą imprezę FLOWER POWER NIGHT zorganizował/zagrał w sierpniu 2012 w gdańskim Klubie Buffet, na którą przyszło ponad 120 osób.

IKS
Enigmatyczna postać…

Ponad 25 gatunków piwa!
Cydry, shoty, drinki i dużo różnych alkoholi!
Wjazd 10 zł
Wstęp +18

…to nie będzie zwykła impreza, to będzie „Flower – edycja specjalna”! ;)
PEACE & LOVE & MUSIC! :)