GdyniaROCKZ! 2023: Ciężka sobota

data: 20 maja 2023, godz. 17:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

GdyniaROCKZ! czyli nowy festiwal na koncertowej mapie Polski zrzeszający najciekawsze trójmiejskie zespoły rockowe

Distant Dream, Source of Mary, Sunday At 9, Death Crusade, I.N.C., Zenith

DISTANT DREAM
Trójmiejski zespół wykonujący przebojową muzykę instrumentalną, zakotwiczoną w rocku, a jednocześnie śmiało krążącą po odległych inspiracjach. Wpadające w ucho melodie łączą się z błyskotliwą rytmiką i wirtuozerskim zacięciem, a w każdym dźwięku pobrzmiewa miłość do wspólnego tworzenia muzyki.

SOURCE OF MARY
Panowie prezentują coś łączącego nowoczesny, połamany metal z progresywnymi gatunkami, nie stroniąc przy tym od melodii zarówno w riffach, jak i wokalach. Nie brakuje w ich muzyce nastrojowych momentów, które doskonale kontrastują z ciężką, riffową jazdą do przodu.

SUNDAY AT 9
Sunday at 9 to trójmiejska formacja, która swoją muzyką wpisuje się w ramy szeroko pojętego metalu. Nie brakuje tutaj też wyraźnego wpływu groove metalu i metalu progresywnego.

DEATH CRUSADE
Death Crusade, jako pokłosie istniejącego w połowie lat 90. zespołu Filth of Mankind, bierze na afisz aktualnie gryzące problemy i wykrzykuje je bezlitośnie, prosto w twarz. Rozpędzona rytmika i przytłaczające riffy doskonale odnajdują się w estetyce crustu i d-beatu.

I.N.C.
Insane Noise Creator – progresive thrash, heavy, punk music for all.

ZENITH
Młody zespół grający Black Crust Metal.