GdyniaROCKZ! 2023: Hard Rockowy Piątek

data: 19 maja 2023, godz. 17:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

GdyniaROCKZ! czyli nowy festiwal na koncertowej mapie Polski zrzeszający najciekawsze trójmiejskie zespoły rockowe

Arshenic, Hellvoid, Carnage, MadSeed, StoneRiver, Sad’n Suspect

ARSHENIC
Arshenic to gdański zespół, który funkcjonuje na polskiej scenie prawie 15 lat. W swoim dorobku mają utwory zarówno po polsku, jak i po angielsku. Co ciekawe, większą popularność zyskali zagranicą niż w kraju – ich utwory są grane m.in. w USA, Grecji, Holandii, Anglii, Portugalii lub Chile. Ich muzyka inspirowana jest takimi nurtami jak art rock, alternatywny metal, rock progresywny, goth metal, molodic metal i dark rock.

HELLVOID
Hellvoid to zespół, w który składa się z wokalisty, perkusisty i…. dwóch basistów! Muzyka wykonywana przez nich określana jest jako bass’ n’roll/dual bass doom.

CARNAGE
Twórczość zespołu to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy koncert jest wulkanem energii, którą zaraża publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiają na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.

MADSEED
MadSeed to niedawno reaktywowany zespół, którego inspiracje są zakorzenione w scenie Seattle. Melodyjność połączona z chwytliwymi riffami to znaki rozpoznawalne tego gdyńskiego składu.

STONERIVER
StoneRiver to mocne reminiscencje rozszalałej w latach dziewięćdziesiątych sceny grunge. Wśród inspiracji wymieniają mi. Led Zeppelin, AC/DC, Mötley Crüe i TSA. Stylistyka obrana przez zespół to muzyka lansowana przez rockowe stacje radiowe, więc nie przestraszy dzieci, ale i nie zażenuje ortodoksów muzycznej ekstremy.

https://www.youtube.com/watch?v=0wmL46teRs0

SAD’N SUSPECT
Sad’n Suspect to zgrana czwórka doświadczonych muzyków, którzy wykorzystując swoje liczne inspiracje tworzą muzykę oscylującą wokół takich gatunków jak pop punk czy rock. Ich fascynacja słoneczną Kalifornią i słabość do estetyki muzyki punkowej sprawia, że na scenie tworzą energetyczne show, które przyciąga i porywa.