GdyniaROCKZ! Alternatywna Sobota

data: 28 maja 2022, godz. 18:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

GdyniaROCKZ! czyli nowy festiwal na koncertowej mapie Polski zrzeszający najciekawsze trójmiejskie zespoły rockowe.

28 maja – Alternatywna Sobota – Nightrun87 / Kiev Office / Mùlk / Why Bother? / Cisza Nocna / Rushed Hope

WILLIAM MALCOLM / NIGHTRUN87
Neo 80’s, Synthwave, Synthpop one man live act from the Future! William Malcolm to amerykańsko-brytyjski wokalista, muzyk, producent i kompozytor mieszkający w Trójmieście.

KIEV OFFICE
Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia. Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym i wyjątkowym rytmicznym fundamencie.

MULK
Ich pierwszy album jest określany jako najlepszych i najciekawszych debiut ostatnich lat, a nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa…

WHY BOTHER?
Why Bother? to nowy trójmiejski twór założony przez Bartosza „Boro” Borowskiego (Lonker See, B3-33) Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk). Grają muzykę z pogranicza noise rocka, punka i psychodeli.

CISZA NOCNA
Zespół powstał 2011 roku, w Gdyni. Założony przez 5 kumpli z jednego podwórka. Grają muzykę szeroko rozumianą jako postpunk.

RUSHED HOPE
Grają szeroko pojętego rocka melodyjnego z domieszką metalu i progresji. Urozmaicona warstwa instrumentalna oraz refleksyjne teksty. Opowieść, nie pojedynczy utwór.