Jaguar, imBeer, Sain

data: 29 września 2023, godz. 18:30
miejsce: Pro'Rock Pub (o miejscu)
adres: Plac Dworcowy 2, Gdańsk

wstęp: 20 zł

SAiN to nisko strojone perfekcyjnie szarpane gitary, energiczna i rozbudowana rytmika perkusji oraz tłusty bas, posiekane są melodyjnym mocnym wokalem. Wieloletnie doświadczenie sceniczne muzyków powoduje, że koncerty na żywo to niepowtarzalny wypełniony energią show!

Skład zespołu:
Piotr Krzewiński – perkusja, wokal
Tomek Skowroński – bas
Szymon Jędrzejczyk – gitara
Mariusz Juriewicz – gitara

Zespół imBeer (czyt. imbir) powstał na przełomie roku 2005/2006 w trójmieście. Od tej pory grupa zagrała wiele koncertów począwszy od małych klubów, a skończywszy na Braniewskim Amfiteatrze. Do sukcesów zespołu zaliczyć można drugą nagrodę zdobytą podczas odbywającego się latem 2014 roku w Barczewie ogólnopolskiego festiwalu ERROR oraz drugą nagrodę zdobytą podczas przeglądu DokRock 2015 w Gdańsku Muzyka zespołu jest charakterystyczną mieszanką funk’y, rocka oraz rapu, która w zestawieniu z energetycznymi wokalami oraz niebanalnymi tekstami tworzy ciekawy, oraz istnie wybuchowy muzyczny miszmasz, w którym spokój oraz i dynamika mieszając się tworzą doskonałe koncertowe danie …przyprawione oczywiście imBeerem!

Jaguar powstał w Gdańsku w 1984 roku. ️Zespół zadebiutował w tym samym roku na festiwalu w Jarocinie, obok takich formacji jak KAT, Moskwa czy Siekiera. Udział w tym wydarzeniu zakończył się ogromnym sukcesem grupy, która została zakwalifikowana do złotej ósemki festiwalu. Rok 1985 to kolejne udane występy w całej Polsce, m.in. ponownie na festiwalu w Jarocinie. Warto odnotować, że w kwietniu 1986 r. Jaguar wystąpił podczas pierwszej Metalmanii w katowickim Spodku, razem z tak znanymi metalowymi zespołami jak choćby: KAT, Turbo, Vader, Dragon. Do sukcesów Jaguara należy też zaliczyć wspólne koncerty z TSA, Lady Pank i Dżem. W 1987 roku zespół na wiele lat zawiesił swoją działalność.

W 2022 roku Jaguar sensacyjnie powrócił do regularnego grania koncertów po 35 latach przerwy, i to w niemal oryginalnym składzie z lat 80-tych! Zespół zagrał całą serię udanych festów i koncertów, między innymi z zespołami Turbo, oraz Grzegorz Kupczyk & CETI.

Na rok 2023 formacja zaplanowała wydanie dwóch płyt – studyjnej i koncertowej i kolejne liczne występy na żywo.

Aktualny skład zespołu:
Dariusz Grzechnik – perkusja
Jerzy Rębisz – gitara
Robert Miszkin – gitara
Grzegorz Martyński – bas
Mariusz Juriewicz – wokal