Lady Killer, Blue Willmingtons, Cotard, My Own Wasteland, The Ride Back

data: 24 marca 2019, godz. 17:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

wstęp: 20 zł

Ostatni przystanek naszej trasy należy do naszego ukochanego Trójmiasta! Mamy ogromną przyjemność zakończyć naszą trasę w kultowym miejscu jakim jest Klub Ucho! Zapraszamy wszystkich, którzy uwielbiają Hard Rocka lat 80 i nie tylko!

Będzie szampan, tort, dużo lakieru i jakieś fajerwerki…. i… no po prostu musisz tam być!!!!
Dobrą zabawę zapewni wybuchowa energia bijąca z młodych kapel z 3 city oraz Wawy! Let’s Rock!!!

Blue Willmingtons
(Blues/Rock’n’Roll)
Choć Blue Willmingtons nie unika ciężkiego brzmienia, to prawdziwą ich inspiracją jest rodzimy blues – jego korzeniom muzycy zawdzięczają bowiem najwięcej. Nie bez wpływu na ich twórczość pozostaje również – dająca się wyraźnie czuć w kompozycjach – muzyka country, co wynika bezpośrednio z fascynacji lidera grupy amerykańską popkulturą. Każdy z autorskich tekstów to odrębna historia, która, dzięki działającej na wyobraźnię muzyce, porywa odbiorcę w coraz to nowe miejsce, inny świat.

Cotard
(Depressive Rock)
To gdyński zespół wykonujący depressive rock z elementami art rocka i muzyki filmowej. Powstał z inicjatywy wokalistki i kompozytorki, Jess, w 2016 roku.

Pierwsze „testowe” single – Anastasis i Apathy gościły w kilku rozgłośniach radiowych (m.in. Radio Gdańsk, Radio Wrocław Kultura, Radio Olsztyn). Twórczość Cotard nawiązuje do takich tematów jak idea generacji SLC6A15, dehumanizacja, alienacja i odrealnienie. Wszystko podane z cynicznym uśmiechem i dystansem.

Obecnie skład pracuje nad debiutanckim albumem z którego pochodzi utwór „Atrocity” dostępny w wersji live session na kanale Youtube zespołu.

Skład zespołu:
Jess – vox/composer/lyrics
Jarosław „Jerry” Gilewicz – drums
BronieV Michael – guitar
Maciej „Malin” Malinowski – bass

My Own Wasteland ( WaWa)
(Rock’n’Roll / Hard Rock)

Rock’n’rollowy zespół z Warszawy założony w maju 2017 roku łączący w sobie masę energii, skoczne i melodyczne riffy oraz oryginalne teksty opowiadające o pozytywnym podejściu do świata i międzyludzkich perypetiach XXI wieku.

SKŁAD:
Krzysztof „KRIS” Miller – Wokal, Gitara
Krzysztof „BUFF” Buffi – Gitara basowa, chórki
Przemysław „PEPE” Pryfer – perkusja

Inspiracją muzycznego tria jest szeroka gama brzmień zaczynając przy rock’n’rollu, zahaczając o pop-punk i grunge i kończąc na pograniczu hard rocka. Wszystko razem wzięte grupa przenosi na scenę emanując przy tym ogromną pozytywną energią.

Pomysł za zespół był więc bardzo konkretny – eksperymentować i robić wszystko w swój oryginalny sposób.

Na przełomie stycznia/lutego 2018 zespół wydał własnym nakładem debiutancką EPkę pt. „Nothing You Wanna Know” oraz nagrał 2 amatorskie teledyski do piosenek „Nothing You Wanna Know” oraz „S.C.R.E.A.M.”. Płyta jest dostępna do zakupu jedynie od zespołu.

Grupa mimo stosunkowo krótkiego czasu ma już na koncie wiele nagród. Są to między innymi:
– 1. Miejsce w konkursie Bands’ Battle 2018
– 1. Miejsce w eliminacjach na Juwenalia PW 2018
– 1. Miejsce w konkursie Szafa 2018
– 1. Miejsce w konkursie Ursynów Music Fest 2018
– 1. Miejsce w konkursie ProRock 2018
– Wygrana publiczności na konkursie GAPA 2017
– Finaliści konkursu KortoFest 2018 (Kortowiada)
– Finaliści konkursu FestMuza 2018

Zespół ma również w planach nagranie swojej debiutanckiej płyty długogrającej, której wypuszczenie przewiduje na przełom zimy/wiosny 2019 roku.

My Own Wasteland wystąpiło już jak dotąd na przeróżnych eventach (w tym na Juwenaliach PW ’18, Akademikaliach Studnia ’18, Dniach Ursynowa ’18 czy Kortowiadzie ’18) u boku takich znakomitych Polskich artystów jak Cuba de Zoo, Farben Lehre, Małpa, Łąki Łan, Afromental, Cleo, Kult, Krzysztof Krawczyk czy Wilki.

Lady Killer
(Glam/Hard Rock)
Zespół z Gdyni, łączący brzmienie Hard Rock’a z unowocześnionym wyglądem lat 80 oraz nieprzeciętną energią na scenie. Lady Killer supportował takich artystów jak Coma, Farben Lehre, Natalia Schroeder, Bracia Figo Fagot, Jamal, RusT. Do najważniejszych osiągnięć zespołu należą:1 miejsce na przeglądzie zespołów Let’s Play 2017 i 2018, koncert na Technikaliach 2017 oraz Juwenaliach Gdańskich 2018, 3 miejsce w Finale Wojewódzkim Festiwalu Emergenza 2018. 4 Listopada 2018 zespół wydał pierwszy album „Look at Me” i wyruszył w ogólnopolską trasę koncertową “Look at Me!” Tour.
Skład zespołu:
Ania Tkaczyk – Perkusja
Wiktor Gabor – Wokal
Rafał “ Bleki” Lach – Bas
Michał „BronieV” Broniewicz – Gitara
Krzychu „Kayfe” Skóra – Gitara

The Ride Back
(Rock’n’Roll / Hard Rock)
Zapraszamy na przejażdżkę naszym rock n’ rollowym pociągiem podróżującym w kierunku czasów świetności muzyki swojego gatunku. Posłuchaj jedynej na rynku, tak oryginalnej blues-rockowej poezji podszytej bourbonem, spalinami 5 litrowego „muskularnego” krążownika szos, wyprażonej californijskim słońcem i przesiąkniętej zapachem kwiatów lat sześćdziesiątych!