Lion Shepherd, Janek Pentz ODWOŁANY

data: 11 marca 2020, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

Bilety: 45 PLN przedsprzedaż, 60 PLN w dniu koncertu dostępne na ebilet.pl

„W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa oraz mając na celu zdrowie naszych fanów, podjęliśmy decyzję o odwołaniu dzisiejszego koncertu w Gdańsku w Klubie Drizzly Grizzly.

Zwroty biletów prosimy dokonywać w miejscu ich zakupu. Jednocześnie informujemy, że dołożymy wszelkich starań aby wrócić z koncertem do Trójmiasta, tak szybko jak będzie to możliwe”.

Lion Shepherd to Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara) i Maciej Gołyźniak (perkusja). Muzycy postanowili dać upust swoim emocjom i bez ograniczeń czerpać ze wszystkiego co fascynujące. Progressive, brzmienia world music, muzyka akustyczna, trans, rock, blues. Otwarte – eteryczne formy i pokręcone metra. Rockowe ciosy i protest songi. Zespół chłonie wszystko co go otacza. Ograniczenia i kunktatorstwo nie mają prawa głosu. Jest pasja, dzikość i adrenalina. Koniec z zamykaniem się w szablonach i definicjach. Bogate instrumentarium, ciągła praca nad brzmieniem, liczne eksperymenty i masa utalentowanych ludzi, którzy z zespołem nagrywają i pracują zarówno przy projektach muzycznych jak i wizualnych – to wszystko sprawia, że Lion Shepherd z każdą płytą rozwija swój własny, unikatowy styl i wizerunek, a ponadto staje się coraz większym wyzwaniem nawet dla swoich najwierniejszych słuchaczy. W ostatnim czasie Do zespołu dołączyli także Karolina Skrzyńska (lira korbowa, śpiew, bęben ramowy) oraz Mateusz Szemraj (saz, gitara akustyczna, cymbały). Muzycy dali się poznać fanom Lion Shepherd jako support podczas wiosennej edycji.

JANEK PENTZ
Gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną fingerstyle, mający za sobą koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Daniel Cavanagh (Anathema) czy Marek Napiórkowski. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii, jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych.