Lonker See, Titanic Sea Moon ODWOŁANY

data: 17 października 2020, godz. 19:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

KONCERT ODWOŁANY

bilety: 30/40 zł

Titanic Sea Moon – zespół rozpoczął swoją działalność w 2017 roku. W składzie znaleźli się muzycy Ewy Braun – legendy polskiej sceny alternatywnej z lat 90′-2000′. Zespół wystąpił na SpaceFest w Gdańsku w grudniu 2019 roku. Nakładem wytwórni Fonoradar Records ukazała się właśnie pierwsza płyta Exit No. 2020. Muzyka zespołu Titanic Sea Moon to psychodeliczny trans a’la kraut postrock.

Członkowie zespołu wcześniej występowali w wielu zespołach, m.in.: Ewa Braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship, Najprzyjemniejsi.

Skład zespołu:
Dariusz Dudziński – perkusja
Piotr Sulik – gitara, vocal, sample, loops
Rafał Szymański – gitara basowa

Lonker See to trójmiejski kwartet, który po raz pierwszy spotkał się w studiu nagrań w 2016 roku. Efektem tego spotkania jest pierwszy album zespołu pod tytułem „Split Image” wydany przez MITW. Już na pierwszej płycie można zauważyć to co dla Lonker See jest najważniejsze – brzmienie i własny styl gry, który powstaje na styku czterech osobowości muzycznych wchodzących w skład LS. Joanna Kucharska (Bass, wokal), Bartosz Boro Borowski (Gitary) Michał Gos (Perkusja) i Tomasz Gadecki (Saksofony) tworzą wspólnie muzykę przestrzenną, która swoim klimatem intryguje, hipnotyzuje i wciąga słuchacza w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Słychać tu space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient. Długie formy pełne elementów improwizowanych przeplatają się tu z bardzo konkretnymi melodiami i zdecydowanymi groowami, a napięcie jest budowane przez umiejętne operowanie dynamiką i emocjami. W 2018 roku ukazała się nakładem Instant Classic bardzo dobrze przyjęta w kraju i na świecie płyta „ One Eye Sees Red”, która zapoczątkowała zainteresowanie zespołem poza granicami kraju. LS grało bardzo dobrze przyjmowane koncerty w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Włoszech, Serbii, Węgrzech, Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii, zarówno na festiwalowych jak i na lokalnych scenach. Obecnie zespół promuje swój najnowszy album „Hamza” wydany 7.02.2020 dla Anteny Krzyku