Murugan, Lead, Morlord

data: 30 września 2023, godz. 18:00
miejsce: Pro'Rock Pub (o miejscu)
adres: Plac Dworcowy 2, Gdańsk

wstęp: 25 zł

Rozpiska czasowa:
18:00 – Otwarcie bramek
19:00 – Morlord
19:45 – LEÄD
21:00 – Murugan

Murugan (Melodeath)
Kolejną sensacją jest lokalna formacja, przypominająca swoim brzmieniem staroszkolne granie rodem z Goteburga. Zespół ten powstał z połączonej krwi polskiej, ukraińskiej i syryjskiej, kiedy ostre jak brzytwa riffy spotkały się w jednej konstelacji z otchłannym growlem i screamem nad Gdańskim niebem, latem 2022 roku. Z początku trójca kompozytorów nagrywających garażowe dema zasilona została przez sekcje rytmiczną i uczyniona kompletnym… Przygotujcie się na ciężkie, melodyjne i niebagatelne granie, BPM liczony raczej w setkach, a nie dziesiątkach oraz muzyczne katharsis. Powitajcie – Murugan!

Leäd (Death Metal) – to zespół debili z bydgoszczy (Nikt z nich nie jest z Bydgoszczy) grający deat hmetal od 2021. Gitary to kolejno Kamil Macura i jakiś tam statyw Jakub Bednarek, czasami grają solówki. Na perce Emi Bednarek (podobno ma brata), co bije w werbel aż pęka, no i wyjec patryk „papryk” brzozowski, żeby nie wyszło na jaw że nie umie się ruszać na scenie trzyma jakąś dziwną pięciostrunową gitarę. Mamy jakieś paskudne demo, którego nie polecamy dobrze słyszącym.

Morlord (Blackend Thrash) – To nowy na polskiej scenie inspirujący się klasyką zespół wywodzący się z Kujawsko Pomorskiego. Grający połączenie black, thrash oraz deathmetalu. Podbijający kolejne kluby swoją brutalnością, agresją oraz mrokiem. To mroczna siła która podbije a następnie rozpierdoli słuchacza aby ułożyć go na swoje podobieństwo by głosił dalej czarną nowinę o bestii jaką jesteśmy jako Morlord.