Order, Protector, Gruzja, Voidfire, Tersha

data: 13 października 2022, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

KONCERT PRZENIESIONY Z 7.10.2021 NA 13.10.2022

Bilety w cenie 65/75 zł dostępne na allegrolokalnie.pl

Order (Norwegia) black/death metal:
Niech nie zwiedzie was młody wiek zespołu – ci weterani już wiele lat temu pokazali na co ich stać! Messiah, pierwszy wokalista legendarnego The True Mayhem, oraz Manheim, perkusista-założyciel Mayhem, to skład, którego nie możesz przegapić! To właśnie ta dwójka, odpowiedzialna jest za takie hity jak „Pure Fucking Armagedon” czy legendarny „Deathcrush”! Dodajcie do tego kolejną gwiazdę w postaci Andersa Oddena znanego z występów w Cadaver, Satyricon i Celtic Frost, a dostaniecie absolutny łomot.

Protector (Niemcy) death/thrash metal:
Niemiecki thrash metal nie stoi tylko zespołami pokroju Sodom, Destruction, Kreator czy Tankard. Choć Protector nigdy nie wszedł w skład „Teutonic 4”, swoimi albumami pokazuje, że absolutnie powinien! Niemiecka horda śmierci już od połowy lat 80 wypluwa z siebie niesamowite albumy, z których brutalne, gitarowe riffy, aż się wylewają, żeby spuścić srogi łomot słuchaczowi. Jeśli ich nie znasz, najwyższa pora to zmienić, a odkryty materiał przerobić na naszych koncertach!

Gruzja (Polska) experimental black metal
Jeśli miałbym podać jedną z większych niespodzianek roku 2019, od razu powiedziałbym „Gruzja”. Ten zespół nie wszedł po cichu na black metalową scenę, a wdarł się na nią bardzo ostro i konkretnie. Podtrzymując trend mocno eksperymentalnego brzmienia polskiego black metalu, Gruzja dodaje od siebie coś niesamowicie oryginalnego. Zastanawiacie się pewnie co takiego? Przekonajcie się sami, a cytując zespół: „Jeszcze nie mamy na was pomysłu”, zatem sprawdźcie sami co przygotują dla Was na jesienne koncerty!

Voidfire (Polska) melodic black metal
Debiutujący w 2020 roku zespół z Białegostoku, przykuł moją uwagę za sprawą niesamowitej okładki – obrazu autorstwa Beksińskiego. Po odsłuchaniu „Ognia Pustki” wrażenia były tylko lepsze. Klimatyczny black metal, sięgający głęboko do korzeni mrocznego klimatu, to coś idealnego na intelektualne dryfowanie w ciemne, zimowe wieczory. Podobne uczucia wywołają również na żywo, o czym będziecie mogli przekonać się na ich koncercie!

Tersha (Polska) thrash metal
Polska scena nigdy specjalnie nie słynęła z mocnej sceny thrashowej, w przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów. Jednak założony w 2012 roku zespół Tersha, zdaje się przełamywać ten stereotyp. Ich muzyka to czysty thrash w swojej młodzieńczej, ognistej postaci. Jeśli już zapomnieliście jak w latach 80 i 90 machaliście głowami na koncertach Exodusa, czy Destruction, przypomnijcie sobie to uczucie na ich koncercie, już w październiku na naszej trasie!