Paweł Przyborowski, Kalafior Derambo, Konstanty Kostka ODWOŁANY

data: 15 maja 2020, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

KONCERT ODWOŁANY

Paweł Przyborowski
Paweł Przyborowski to człowiek orkiestra. Tworzy solowo, we współpracy z innymi artystami, w zespołach Glątwa, Byty, a niedawno zasilił też Kwiaty, które zdążyły zagrać w Drizzly Grizzly już dwa razy. Jego własny projekt to mieszanka ambientowych loopów, elektroniki i raz przebojowego, a innym razem melancholijnego brzmienia gitary. Na pierwszym miejscu stawia słowa – teksty Przyborowskiego oscylują wokół doświadczenia kilku „ości”, w tym codzienności czy miłości.

Kalafior Derambo
Czy można być bliżej obecnych pożyczkowych czasów, niż rapując o długu – i to takim, który z odsetkami wynosi prawie półtora miliona złotych, a do tego powstał przez własną siostrę? Odpowiedź może być tylko jedna. Twórczość Kalafiora Derambo przepełniona jest osobistymi wyznaniami, obserwacjami i parafrazami słów innych – a to wszystko opakowane w niezwykle oryginalną formę. Dla trójmiejskiego rapera słowa są niezwykle ważne i dobiera je starannie, a jego zeszłoroczny album „Na mego ducha nie siada mucha” to jedna z ciekawszych polskich pozycji 2019.

Konstanty Kostka
Jak głosi notka prasowa zamieszczona na stronie Latarnia Records, Konstanty Kostka „większość czasu spędza w swoim pokoju, gdzie robi muzykę i je kanapki”. Po tym wspaniałym opisie nie da się nie zwrócić na niego uwagi! Zeszłoroczny album „Flądra” to niezwykle relaksacyjny, funkujący jazz, którego bez wątpienia najlepiej słucha się w pełnym słońcu na trójmiejskiej plaży. Artystę inspiruje Coltrane, The Doobie Brother i (to też z notki) „powiew bryzy w ciepły jelitkowski wieczór”. Czy naprawdę kogokolwiek trzeba jeszcze namawiać?