Pull The Wire, De Łindows ODWOŁANY

data: 13 marca 2020, godz. 19:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

KONCERT ODWOŁANY

Pull The Wire to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełnę, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru.

De Łindows
Zespół De Łindows powstał w Katowicach w 2004r. Mają za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występowali m.in. na takich festiwalach jak:
Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (zagrali tam trzykrotnie), B-Festival, Jarocin,
Punk Island (SK),Underground Fest (SK), Keltska Noc (CZ), Hajnówka Rock Festival,
Punk Fest i Czad Festiwal . W 2018r. wystąpili podczas „Pomarańczowej Trasy” zespołu Kult. W 2019 roku wystąpił na tej trasie ponownie.

Najnowsza płyta pt: „Nie wszystko złoto…” to szósty krążek w ich dorobku. Premierowy longplay to energetyczne gitarowe granie, przebojowe kompozycje i konkretne teksty dotyczące otaczającej nas rzeczywistości. Utwory takie jak „Pragnienie wolności”, „Kler” czy „Kraj na pół” na pewno nie pozostawią Was obojętnym. Za to „Nie mogę obiecać”, „Mamy czas?” ,”Ostatni klient” dają chwilę wytchnienia i dotyczą tematów bardziej przyziemnych. Posłuchajcie sami – niewątpliwe jest to najlepszy materiał jaki powstał pod szyldem De Łindows. Singlem promującym album jest „Mam dokąd iść”. Powstał do niego teledysk zrobiony przez ekipę z Rock-it.tv na tegorocznym festiwalu
Pol’and’Rock Festival. Klip został nakręcony z udziałem osób uczestniczących w festiwalu i zawiera także fragmenty koncertu.

Na dotychczasowych wydawnictwach gościnnie wystąpili m.in. Jacek Stęszewski (Koniec Świata), Smalec (GaGa/Zielone Żabki), Ania Świstak (Eye for an Eye/L.A.S.T), oraz czeski zespół Kohout Plasi Smrt. Tym razem jako gość pojawia się Karola z hardcore-punkowej formacji World Histery X. Najnowsza płyta zawiera 13 premierowych utworów i na pewno nie jest to pechowa liczba.