Skowyt Fest 22: Dzień I

data: 26 listopada 2022, godz. 16:00
miejsce: Bunkier (o miejscu)
adres: ul. Olejarna 3, Gdańsk

bilety: eventon.click

W noc listopadowego nowiu w Gdańsku rozlegnie się Skowyt. Metalowy obrzęd po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku, teraz powraca ze zdwojoną siłą: 2 dni, 10 artystów.

IT FOLLOWS
Nirvana na koksie to określenie które na stałe przylgnęło do IT Follows niczym Nancy Spungen do Sida Viciousa. Quartet z Puszczykowa od 2018 roku firmuje swoją muzykę mianem – grungecore.Charakterystyczny dwugłos, ciężko strojone gitary w anturażu metalowej dynamiki to deskrypcja, której nie sposób zaprzeczyć. Debiut The Devil Put People Here 2019, XXI 2020 pod skrzydłami Bloodblast Distribution. Trzeci krążek zapowiada singiel Frenemy, premiera planowana na początek 2023.

HEGEMONE
Miażdżąca fala sludge, doom, blackgaze i post-black metalu z zimnych lasów wielkopolski. Czy zabierzecie się z nimi w niszczycielską podróż pełną rozpaczy oraz chaosu? To ścieżka dźwiękowa do umierającego świata.

JUNON KYANON
Powstały w 2019 roku słupski kwartet. Praktycznie jedyny polski reprezentant electronicore. Grupa od samego początku inspiruje się oraz czerpie z kultury japońskiej, gier wideo oraz cyberpunkowej estetyki. W Lipcu 2020 Junon Kyanon wygrało 7 Przegląd Muzyki Alternatywnej w Słupsku. W marcu 2021 roku zespół wydał Epkę pt. „Jun-Kai Parade” przyjętą ciepło przez krytyków. A w październiku uderzył singlem który przenosi do najlepszych produkcji Namco.

LESHY
Zespół Leshy powstał jesienią 2016 roku w Płocku. Naszym artystycznym celem jest nieograniczona możliwość ekspresji i przelewania swoich emocji na muzykę. To, co tworzymy, jest wypadkową inspiracji wielogatunkowej – w głównej mierze z doom i post metalu. Efektami są przestrzeń, (dys)harmonia, potężne brzmienie z dozą rozpaczliwej psychodelii. Album „Psychopomp” (2020) to kolejny rozdział, po debiutanckim „Beyond the Void” (2017), w historii Leshy. Zawiera sześć kompozycji, muzycznie zakorzenionych w ciężkim i wolnym graniu, niepozbawionych melodyjności, harmonii i zmian nastroju. Jest to także pierwsza płyta z tekstami w języku polskim, opowiadającymi historie pełne gniewu, zwątpienia i smutku.

BODY PACKAGE
Body Package – trip-hopowo/post-rockowy zespół pochodzący z Opola, założony w 2015 roku. W 2016 roku ukazała się ich pierwsza EP “Just Don’t Disappear In Silence”, która zapoczątkowała trasę koncertową w wielu polskich miastach, a także zagraniczne występy w Austrii, Czechach oraz na Słowacji. W 2019 roku zespół wystąpił na audiowizualnym festiwalu Nokta w Opolu, u boku takich artystów jak Tides from Nebula czy Władysław Komendarek. Po kilku latach ciężkiej pracy, nakładem Radia Opole, muzycy wydali swój pierwszy długogrający album zatytułowany “The Wanted Light”, który miał swoją premierę 27 listopada 2021 roku.