Skowyt Fest 22: Dzień II

data: 27 listopada 2022, godz. 16:00
miejsce: Bunkier (o miejscu)
adres: ul. Olejarna 3, Gdańsk

bilety: eventon.click

W noc listopadowego nowiu w Gdańsku rozlegnie się Skowyt. Metalowy obrzęd po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku, teraz powraca ze zdwojoną siłą: 2 dni, 10 artystów.

SAUTRUS
Sautrus to kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Zespół znalazł swoją niszę, zręcznie łącząc elementy rocka psychodelicznego, stoner rocka i rytualnej trance’owości, w całości polanych brzmieniem charakterystycznym dla lat 70-tych. W dorobku grupy znalazło się do tej pory pięć wydawnictw: EPKuelmaggah Mysticism (2012) i trzy płyty długogrające: REED: Chapter One (2014), Anthony Hill (2017), M.A.P. (2020), Stoner POP (2022). Zespół ma za sobą występy na wielu festiwalach (Celebration Days Festival, Red Smoke Festival, Summer Dying Loud itd.), dzielił też scenę z takimi kapelami jak Uriah Heep, Wishbone Ash, Mars Red Sky, Planet of Zeus, Samsara Blues Experiment, Blindead i wiele innych. Hail Satan!

DEATHSPAWN
Druzgocący ryk buntu na tle kąśliwych riffów i miażdżących blastów: Deathspawn z północy Polski to może już nie taka nowa krew na death metalowej scenie, ale za to podnosząca łeb wygłodniała bestia, strzeżcie się, ARGHHH!
Gratka dla fanów Behe / Nile / Immolation.

SATYA
Gdański zespół powstały z inicjatywy Szymona i Tomasza Muzolf. Zaczął formować się w maju 2017 roku, kiedy do składu dołączył basista Wojciech Adamczyk. 8 marca 2018 roku grupę uzupełnił wokalista Filip Cirocki. Dotychczasowy dorobek zespołu to debiutancki album zatytułowany „Pustka”, oraz dwa nowe single „Widok z Drogi w Dół” i „Gorzkie Łzy”. Skład czerpie garściami z różnych podgatunków muzyki ciężkiej, główne inspiracje to między innymi Korn, Slipknot, Tool, Gojira czy Machine Head. Zespół na żywo pokazuje pazur i swoje niewyczerpane pokłady energii.

DIATOM
Diatom powstał jako instrumentalne trio w 2018 r. w Gdańsku. Ich najnowsza płyta Sól ukazała się 1 lutego 2022 r. nakładem wytwórni Lynx Music, a promował ją teledysk do utworu „Burza”. Utwór ten znalazł się również na tegorocznej kompilacji wydanej przez Prog Metal Rock Promotion. Na Soli rockowa przebojowość Diatom ściera się z metalową gwałtownością, agresja współgra z melancholią, a zaangażowanie emocjonalne przechodzi w pustkę i chłód. W warstwie stylistycznej Diatom czerpie bez skrępowania także z takich gatunków jak black metal czy jazz rock.

RAVNA
Zespół Ravna wypełzł z Motławy po rozpadzie poprzednich kapel jego członków i od kilku lat konsekwentnie kreuje własny styl, dorzucając do sludge/black metalu elementy wszystkiego co eksperymentalne i progresywne, ochoczo sięgając po wpływy innych muzycznych gatunków. Czasami pomiędzy gęstymi riffami poleci djent w łamanym metrum, innym razem śpiew gardłowy lub jazzowa harmonia. Wszystko podane w psychodeliczno-okultystycznej otoczce. Docenisz jeśli lubisz Acid Bath, Converge, Ulver, Meshuggah, Triptykon i stary Opeth.