Skowyt Fest

data: 21 listopada 2021, godz. 17:30
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

bilety: 35/40 zł dostępne na eventon.click

Skowyt, to festiwal zorganizowany przez ludzi, którzy grali już w życiu w paru metalowych kapelach, byli na kilu festiwalach i wiedzą, czego potrzebuje rzesza długowłosych, ubranych na czarno ludzi o wrażliwych sercach. 5 trójmiejskich kapel, których członkowie rzeźbią już swoją sztukę od wielu lat, pod niejedną banderą. Source of Mary, Nadihr, Wredrock, Aleph i Mound. Potężne riffy, numery nie krótsze niż 7 minut, growle, screamy i podwójne stopy. A do tego dbałość o atmosferę, melodię i jakość brzmienia… Musicie tego doświadczyć na własnej skórze!

Aleph
Załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge’owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych. Jesienna trasa promuje ich tegoroczny album, „Kairos”.

Nadihr
Nadihr, to metalowa kapela z Trójmiasta specjalizująca się w mocnym, precyzyjnie wyliczonym uderzeniem w poukrywane struny duszy człowieka. Atmosferyczny, progresywnie rozbudowany, polirytmicznie pulsujący emocjami projekt powstał w roku 2013 jako Heavend, a jego skład zmieniał się wielokrotnie na przestrzeni lat.

Mound
Od 2017 roku wciąga w mroczny, a jednocześnie kuszący, hipnotyczny wymiar umierających przestrzeni. Cztery spojrzenia na ten stan łączą się w jeden ekspresyjny nurt, który w swojej gatunkowej -post stylistyce nie puszcza ze swych objęć i nie daje ani chwili wytchnienia.

Source of Mary
Muzykę Source of Mary można opisać jako długie, klimatyczne utwory przywodzące na myśl industrialną otchłań wyrażoną przez bogate, ciężkie, niepozbawione melodyjności kompozycje. Muzycy znani m.in. z zespołów Rum, Tehace, Prostagmatos, Shellfire zagrają przedpremierowo materiał z debiutanckiej płyty Inner Demons, która ukaże się w tym roku. Gościć na niej będzie m.in. Jarosław Śmigiel z zespołu Illusion, Mateo – wokalista zespołu Hellvoid, a produkcją zajmuje się Arkadiusz „Malta” Malczewski znany ze współpracy z gigantami polskiej sceny metalowej – Decapitated, Batushka i Behemoth.

Wredrock
Jesteśmy zespołem z Trójmiasta, założonym w 2002 roku. Po paru latach gry na trójmiejskiej scenie zespół zawiesił działalność. Jednak w 2018roku spotkały się trzy osoby z pierwotnego składu i postanowiły reanimować projekt. Zespół zaczął szlifować swoje kawałki na nowo, a także przyjął do swojego grona nowego drugiego gitarzystę -Bartosz Czoska. Skład się ustabilizował i już w 2018 roku (listopad) światło dzienne ujrzał pierwszy singiel z pierwszej płyty o nazwie WTP (nagranej własnym sumptem). Zaczęło się koncertowanie w trójmiejskich klubach oraz na plenerowych festiwalach. Wredrock zagrał na Wejherowskim OARF 2019 jako jeden z zespołów przed Lao Che, jako support Luxtorpedy w Mikoszewie na Pikniku militarnym Pantery nad Wisłą oraz jako support zespołu Non Iron. Po paśmie sukcesów Wredrock zaczął jesienią 2019 nagrywanie nowego materiału do drugiej płyty o nazwie SUPERHERO 20022020. Wypuszczony został do sieci singiel o tym samym tytule na profilach youtube i souncloud zespołu. Premiera albumu w sieci miała miejsce 20.02.2020 roku. Niestety z powodu pandemi koronawirusa nie doszło do koncertu premierowego 13.03.2020. W trakcie rocznej przerwy udało nam się zagrać koncert online z własnej sali prób(dostępny na naszym youtube), oraz stworzyć sporo nowego materiału na nową płytę . Zapowiedzią nowej płyty jest singiel YATO (you are the one) który światło dzienne ujrzał w marcu 2021, kolejnymi utworami które pojawiły się w kwietniu i maju były Plebania i Coffe & Cigaretes.