The Residents

data: 28 stycznia 2022, godz. 19:00
miejsce: B90 (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

Parateatralne gesty, różnego rodzaju maski na twarzach, intrygująca scenografia sceny, unoszący się w powietrzu dym – brzmi znajomo? Tak, zgadliście, The Residents powracają do Polski – 28.01.2022 wystąpią w B90 w ramach trasy Dog Stab! tour.

Wszechstronny amerykański kolektyw artystyczny, najbardziej znany z awangardowej muzyki i zamiłowania do projektów multimedialnych, od ponad czterdziestu lat uważany jest za ikonę w świecie muzyki eksperymentalnej. Oprócz przełomowych prac w dziedzinie muzyki, grupa została uznana za jednego z twórców performansów i teledysków. Ich wczesne klipy wideo znajdują się w stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Ich ponad czterdziestoletnia kariera zaprowadziła ich również w świat muzyki filmowej i telewizyjnej.

Występy grupy to udział w nieprzewidywalnym, niezwykle ciekawym i niepowtarzalnym karnawale chaosu. Bez wątpienia ich album „Metal, Meat & Bone” z 2020 roku jest kolejnym punktem kulminacyjnym w ich fantastycznej karierze. Pod wpływem muzyki zagubionego bluesmana Alvina Snowa, znanego również jako Dyin ’Dog, grupa prezentuje swoje interpretacje wszystkich dziesięciu znanych nagrań Snowa, a także kilka nowych kompozycji inspirowanych jego twórczością.

Jeśli oczekujecie dobrego thrillera, The Residents nie zawiedzie!