Tribute To Seattle 2024

data: 5 kwietnia 2024, godz. 18:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Seattle – miasto siostrzane Gdyni, miasto otoczone lasami, nadmorski port, dynamicznie rozwijająca się metropolia, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko co łączy naszą przepiękną Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą Grunge’u – muzyki, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Mudhoney, czy Mother Love Bone, to pionierzy tej rewolucji, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy kiedy na ulicy królowała flanela, martensy, a z telewizorów i radia wybrzmiewał „Smells Like Teen Spirit” powrócą na jeden wieczór już 5 kwietnia w rocznicę śmierci nieodżałowanych frontmanów Nirvany i Alice In Chains – Kurta Cobain’a i Layne Staley’a.

Tribute To Seattle to cykl koncertów składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle. Jest to kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r., kiedy to w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany m. in. przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorza 'Guzika’ Guzińskiego.

Na 12 edycji TTS wybrzmi 5 zespołów. Usłyszycie zarówno covery utworów gigantów Grunge’u jak i ich autorskie kompozycje.

BILETY: 50/60 zł

LINE-UP:
18:00 bramka
19:00-19:30 zespół konkursowy (info o konkursie wkrótce)
19:45-20:25 Coldfish
20:40-21:25 Nira Nise
21:40-22:30 It Follows
22:45-… Seattle Suicide Band

Seattle Suicide Band
Jest to projekt powołany specjalnie z okazji powrotu, kultowego już wydarzenia, jakim jest Tribute to Seattle. Muzycy łączą siły, by tego jednego dnia, wspólnie oddać hołd nieśmiertelnym artystom sceny grunge. Główny core kapeli tworzą artyści, przez lata występujący w Trójmiejskich zespołach, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenie podczas wcześniejszych edycji TTS.

It Follows
“Nirvana na koksie” czy też “Alice in Chains na sterydach” to określenia jakie przylgnęły do ITFollows od samego początku działalności. Cuchnie od nich mizantropią, a rozczarowanie rzeczywistością jakie towarzyszy warstwie merytorycznej zrozumie każdy z pokolenia millenialsów.

Nira Nise
Nira Nise (wymawiane dokładnie tak, jak się pisze!) to alt-rockowy zespół, który zrodził się z pasji do surowego brzmienia z inicjatywy charyzmatycznej frontmanki. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle i grupami, które wyróżniają się silnymi, kobiecymi wokalami, takimi jak Hole czy The Distillers. Krzyczane wokale, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów.

Coldfish
Gdyński zespół założony w 2017 roku, jednak początki sięgają dużo dalej. Coldfish łączy w sobie energiczność punku, emocje rocka alternatywnego oraz grungowe riffy.

+ ZESPÓŁ WYŁONIONY Z KONKURSU KAPEL (info wkrótce)