Vierna: Tribute to O.N.A

data: 15 listopada 2019, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

Bilety 20/25 zł

Vierna to trójmiejski zespół rockowy założony w 2006 roku przez gitarzystę i kompozytora Vojtka. Charakteryzuje go drapieżne brzmienie z dodatkiem chili, oraz melodyjne kompozycje, i łatwo wpadające w ucho dźwięki.

Atutem zespołu jest jego wokalistka Marion Jamickson która obdarzona jest charakterystycznym jedynym w swoim rodzaju głosem o szerokim spektrum barwy – od ciszy poranka po piekielną burzę.
Zespół ma w swoim dorobku dwa albumy studyjne, obecnie trwają prace nad trzecim krążkiem, którego premiera planowana jest wiosną przyszłego roku. Skład zagrał wiele koncertów na różnych scenach, oprócz swojego autorskiego materiału, występuje z repertuarem zespołu O.N.A.

Od wiosny tego roku do stabilnych fundamentów zespołu w osobach wokalistki, gitarzysty, basisty dołączyli nowi muzycy – perkusista znany z zespołu Blue Cafe, oraz producent wykonawczy i dyrygent instrumentów klawiszowych Wojciech Horny- legenda trójmiejskiej sceny – kręgosłup i filar uznanych formacji O.N.A. – Chylińska – Kombii – Patrycja Markowska.

Skład zespołu:
Marion Jamickson (Marzena Ziołkowska) – wokal
Vojtek (Wojciech Buczyński) – gitara prowadząca
Tofik (Adam Wołoszczuk) – gitara, instrumenty klawiszowe
Longer (Tomasz Kamiński) – bas
Piotr Kolasa – perkusja